Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:683395
 
Vērtējums:
Publicēts: 21.05.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Sociālais statuss
Cilvēki, kas apvienoti kopīgā dzīvē vai darbā, nevar visi vienādi izturēties pret to, ko viņi dara, kā arī cits pret citu. Katrs mikro- vai makrokolektīva loceklis- atbilstoši savām profesionālajām spējām un personībai, kā arī prestižam, kurā ir fiksēti viņa panākumi,- ieņem noteiktu vietu pārējo vidū. Tas izpaužas rakstītajos un nerakstītajos pienākumos, un tiesībās, kas atspoguļo katra indivīda sociālo statusu kolektīvā. (1, 54)
Savukārt kolektīvs pēc savas struktūras ir savdabīga prestiža un sociālā statusa hierarhijas sistēma. Tā nav sastingusi un dinamiski mainās: sākotnējās pašnovērtēšanas stadijai, kur cilvēks vēro sava ‘’es’’ iespējas salīdzinājumā ar pārējo ‘’es’’, seko statusa paaugstināšanās posms, kur indivīds pastiprinātu interpersonālo attiecību gaismā izšķir pašcieņas un viņam izrādītās cieņas sakritību vai atšķirīgumu, bet šim posmam- personīga sava ‘’es’’ koncepcijas pašapziņa, kas prasa pašvērtības apziņai proporcionālas morāliskās pateicības saņemšanu. Tā ir sarežģīta sistēma, un jebkurā tās attīstības stadijā var veidoties pozitīva vai negatīva salīdzinošā bilance ar visām no tās izrietošajām sekām : mainīgu sociālo aktivitāti, konfliktiem, tuvināšanos vai norobežošanos. Tā ir sistēma, kur personas sociālais statuss- līderis, vadītājs, padotais, autoritāte, grēkāzis- ir nesaraujami saistīts ar interpersonālo attiecību peripetijām. Interpersonālās attiecības vienmēr ir vērtējošas, tās spēj materializēt sociālā statusa jēdzienus- līderis, neveiksminieks utt.(1, 54).

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties