Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:223237
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 12.04.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 8 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Kopsavilkums    3
  Ievads    4
1.  Zelta standarts    5
2.  Neskaidrības I Pasaules kara iznākums    5
3.  Zelta standarta renovēšana    6
4.  Ceļš līdz otrajai fāzei    7
5.  Starptautiskās tirdzniecības nožņaugšana    8
6.  Mūsdienas    9
  Secinājumi    10
  Izmantotā literatūra    11
Darba fragmentsAizvērt

SECINĀJUMI
1. ASV ir pasaules lielvalsts, kura ir spējīga kontrolēt visas pasaules ekonomkiku. Valsts ar savām ekonmiskajām operācijām izraisīja „Lielo depresiju”, ne tikai ASV, bet arī visā pasaulē. To apliecina arī 2008. gada, globālā finanšu krīze.
2. Brīvā tirgus saimniekošanas sistēmā finanšu krīzes notiek regulāri. Parasti to rašanos izskaidro ar ekonomisko procesu cikliskumu, kas atkārtojās prognozējamā laika intervālā izpildoties zināmiem priekšnosacījumiem. Taču „Lielā depresija” un esošās recesijas raksturs un dziļums tās padara par krietni atšķirīgu no visām iepriekšējām.
3. Ekonomikas nestabilitāte pasaules mērogā sāka parādīties pēc ASV finanšu institūciju paziņošanas par nestabilitāti un maksātnespēju.
4. Ekonomiskā situācija ir pierādījusi, ka ekonomika vienmēr būs cikliska un katrai valstij ir jābūt gatavai ekonomikas lejupslīdes zemākajam punktam.
5. „Volstrītu un tai līdzīgās rūp tikai peļņa. To klienti – spekulanti, investori, akciju tirgotāji, brokeri utt. – vienīgais mērķis ir naturāla peļņa. Kāds īsti var būt arguments – dot šim finansu sektoram tādu brīvību un autonomiju, pretim saņemot risku, nedrošību un beigu beigās šādus globālus satricinājumus? Kādā veidā tas valstij, sabiedrībai var būt izdevīgi, ja tas salīdzinoši ir ļoti šaurs iedzīvotāju loks, kas šajā sektorā ir nodarbināti, un ja šīs sistēmas īstie ieguvēji visbiežāk apiet nacionālās nodokļu sistēmas, operējot ar saviem ienākumiem ofšoros (beznodokļu zona)?” [8]
6. „Kopš finansu sistēma ir ieguvusi tādu varu pār pasaules finanšu resursiem (privātiem un publiskiem) un lielā mērā arī nosakot to pieejamību,valsts sevi ir padarījusi par ķīlnieci, jo tās vara pār resursiem un spēja īstenot tās pienākumos esošās sociālās funkcijas pret tās pilsoņiem ir būtiski mazināta un šādās krīzes situācijās reāli apdraudēta. Protams, finansu sektors līdz ar varu pār resursiem nav pārņēmis šo sociālo funkciju. Rezultātā – rodas jautājums, kas nes sociālo atbildību: tas, kam ir resursi, bet nav atbildība, jeb tas, kam ir atbildība, bet nav resursi? Un kā?” [8]

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1250881
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties