Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:613689
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 24.05.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Kad pirmais solis Latvijas saimnieciskās dzīves negatīvo parādību likvidēšanā bija sperts, K.Ulmanis, lai radītu iespaidu, ka tautas pārstāvji (pēc Saeimas likvidēšanas) vēl joprojām piedalās valsts pārvaldes darbā, uzsāka saimniecisko kameru veidošanu. Tika izveidotas rūpniecības, tirdzniecības, lauksaimniecības, darba un amatu kameras. Tās kopā veidoja Valsts saimniecības padomi, kas strādāja kopā ar valdību. Tādā pašā veidā tika organizēti arī kultūras darbinieki. Protams, ka kameru darbinieki, tāpat kā visās dzīves nozarēs, nebija vēlētas personas, bet ieceltas. Profesiju kamera kopā ar mākslas un kultūras kameru veidoja Valsts kultūras padomi. Šīs (pēc skaita sešas) kameras un valsts padomiju sistēma bija iecerēta kā demokrātisko intitūciju un Saeimas aizvietotāji.Tālākā reformu gaitā bija paredzēts vēlēts tautas vietnieku nams, kas kopā ar abām minētajām padomēm satādītu Latvijas parlamentu. Paveicamo reformu apmērs tomēr neļāva tās realizēt īsā laikā. Iespējams - šī apstākļa dēļ izņēmuma stāvoklis valstī ieilga. Ko domāja pilsoņi? Saimnieciskais un kulturālais uzplaukums neļāva izjust šī pārejas laika perioda izmaiņas.
Kameru sistēma Latvijas politiski-ekonomiskā dzīvē bija kas jauns un nepazīstams. Tā laika Iekšlietu ministrs K.Veidnieks kameru sistēmas uzbūvi definēja šādi: “Tās ir jaunas pašvaldību formas personālās pašvaldības kameru veidā. Sīs jaunās pašvaldības nav saistītas ar noteiktu teritoriju, bet tās dibinās uz pilsoņu piederību pie noteikta aroda vai darba nozares.” …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties