Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:453427
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 26.06.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
1.  Ievads    3
2.  Hipotēka    4
3.  Hipotēkas pārjaunošana un dzēšana    21
4.  Izmantotie avoti un literatūra    24
Darba fragmentsAizvērt

Hipotēka ir ķīlas veids, kad ķīlas priekšmets paliek ķīlas devēja valdījumā. Saskaņa ar Civillikuma noteikumiem hipotēka pieļaujama tikai attiecībā uz nekustamu īpašumu, ierakstot ķīlas tiesības zemesgrāmatā. Plašākā nozīmē hipotekāro ķīlu var attiecināt uz jebkuru gadījumu, kad ieķīlātais priekšmets, tajā skaitā arī kustama lieta paliek ķīlas devēja valdījumā. Šādā gadījumā, lai nodrošinātu ķīlas tiesību kā reālā kredīta funkcijas, trešajām personām nepieciešams nodrošināt iespēju uzzināt, vai kustamā lieta, kas atrodas pie ķīlas devēja, ir ieķīlāta. Šādu iespēju var nodrošināt ar ķīlas reģistru. 1
Juridisko terminu vārdnīca hipotēkai sniedz šādu skaidrojumu – (lat. hypotheca – ķīla; angl. mortgage; vāc. Hypothek) – nekustamās mantas ieķīlājums, nenododot valdījumu. Ieķīlātā, ar hipotēku apgrūtinātā manta paliek parādnieka valdījumā, kuram ir pienākums maksāt kreditoram procentus un attiecīgos termiņos dzēst parādu. Hipotēka uz nekustamu īpašumu, kreditoram dod lietu tiesības uz ieķīlātu nekustamu īpašumu ar ierakstīšanu zemesgrāmatās. Hipotēka uz nekustamu īpašumu ir ķīlas tiesību veids, pastāv kā lietu tiesības uz nekustamu īpašumu pēc ierakstīšanas zemesgrāmatā, lai nodrošinātu parādu. Hipotēka uz nekustamu īpašumu ir absolūta tiesība, kas nodrošina kreditoru arī pret trešajām personām.2 Tātad, hipotekārā kreditēšana ir ilgtermiņa kredītu izsniegšana pret zemesgrāmatā ierakstīta nekustamā īpašuma ieķīlājumu ko sauc par hipotēku jeb nekustamas lietas ieķīlājumu, nenododot valdījumu, sauc par hipotēku. 3
Hipotēka ir viens no ķīlas tiesību veidiem - nekustamā īpašuma ķīla. Ķīlas tiesības ir stiprākais nodibināto saistību izpildes pastiprinājuma līdzeklis un atbilstoši Latvijas Civillikumam tās ir lietu tiesības, t.i., ķīlas ņēmējam ar ķīlas tiesību nodibināšanas brīdi rodas lietu tiesības uz ieķīlāto nekustamo īpašumu, konkrēti tā vērtību. Tā kā nekustamais īpašums ir no visādiem aspektiem visstabilākais īpašuma veids (tam ir konkrēta ģeogrāfiska piesaiste, tas vismazāk ir pakļauts straujām vērtības izmaiņām), tad tieši nekustamā īpašuma ķīla ir likta visas hipotekārās kreditēšanas sistēmas pamatā. Lielbritānijas banku kreditēšanas rokasgrāmatā "Banku prakse, kreditēšana Lielbritānijā un starptautiskās operācijas" (BPP Publishing Limited, Manchester, 1994) ir minētas šādas hipotēkas priekšrocības:
1) zemes (nekustamā īpašuma) vērtība sevi attaisno ilgākā laika posmā;
2) hipotēka ir drošākais nodrošinājuma veids, jo zeme nekad pilnīgi nezaudē savu vērtību;
3) īpašuma novērtēšana ir vienkāršāka par privātuzņēmuma akciju novērtēšanu (akcijas ir pats populārākais rokas ķīlas priekšmets banku praksē - autora piezīme).…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties