Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka

Izdevīgi: šodien akcijas cena!

Parastā cena:
7,99
Ietaupījums:
1,44 (18%)
Cena ar atlaidi*:
6,55
Pirkt
Identifikators:705017
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 02.07.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 30 vienības
Atsauces: Ir
Laikposms: 2003.g. - 2007.g.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Grāmatvedību automatizāciju programmu vispārējs raksturojums    4
2.  Apvārsnis    7
2.1.  Grāmatvedības programmas Apvārsnis raksturojums    7
2.2.  Nozaru risinājumi    10
2.2.1.  Risinājums ražošanas procesu uzskaitei    11
2.2.2.  Risinājums mazumtirdzniecības un vairumtirdzniecības uzņēmumiem    12
2.3.  Tehniskās prasības    13
2.4.  Ieviešana un apmācība    14
2.5.  Atbalsts    15
3.  Tildes Jumis    15
3.1.  Grāmatvedības programmas Tildes Jumis raksturojums    15
3.2.  Grāmatvedības sistēmas Tildes Jumis iespējas    17
3.3.  Darījumu partneri    21
3.4.  Finanšu dokumenti    21
3.5.  Kontu plāns    25
3.6.  Noliktava    25
3.7.  Algu uzskaite    26
3.8.  Pamatlīdzekļi    27
3.9.  Programmas cenas    28
3.10.  Tehniskās prasības    29
4.  Kentaurs PRO    30
4.1.  Grāmatvedības programmas Kentaurs PRO raksturojums    30
4.2.  Finanšu daļa    32
4.3.  Noliktava - krājumi, pakalpojumi, ražošana un mazvērtīgais inventārs    34
4.4.  Algu uzskaite    35
4.5.  Pamatlīdzekļi    36
4.6.  Papildus pieslēgumi    37
4.7.  Licenču veidi    38
4.8.  Programmas cenas    38
4.9.  Tehniskās prasības    39
5.  Citas grāmatvedības datorprogrammas    41
  Secinājumi    54
  Priekšlikumi    55
  Izmantotā literatūra    56
  Pielikums    57
Darba fragmentsAizvērt

Ievads

Mūsdienu informācijas tehnoloģiju laikmetā un konkurences apstākļos uzņēmuma efektīva vadība un grāmatvedības kārtošana vairs nav iedomājama bez attiecīgas programmatūras. Šobrīd Latvijas tirgus piedāvā ļoti plašu klāstu visdažādāko grāmatvedības uzskaites un uzņēmuma vadības programmatūru. Uzņēmumam atliek vien izvēlēties tam vispiemērotāko – pēc programmas cenas, kvalitātes, vajadzībām un citiem izvēli ietekmējošiem faktoriem.
Pasaulē un arī Latvijā tiek piedāvātas daudzas sistēmas, kas nodrošina uzņēmuma grāmatvedības automatizētu kārtošanu, resursu vadību un vairākas citas funkcijas. Šādas sistēmas ir, sākot no vienkāršām, mazām grāmatvedības programmām līdz plašas funkcionalitātes modernām uzņēmuma vadības datorsistēmām.
Latvijā uzņēmumi arvien vairāk uzmanību pievērš datorizētai grāmatvedības uzskaitei un uzņēmuma vadībai, izmantojot tam paredzētu programmatūru.
Latvijā datorprogrammu lietošanu reglamentē dažādi normatīvie akti – kā pamats ir „Autortiesību likums”, kas vispārīgi reglamentē ar autortiesībām aizsargātu darbu lietošanu, taču vienīgais normatīvais akts, kurš reglamentē grāmatvedības datorprogrammu pielietošanu grāmatvedības darba organizācijā ir no 2003.gada 30.oktobra spēkā esošie Ministru Kabineta noteikumi Nr. 585 „Noteikumi par grāmatvedības kārtošanu un organizāciju”.
Katru gadu palielinās to uzņēmumu skaits, kas savā darbā izmanto grāmatvedības programmas. Turklāt grāmatvedība ir viens no galvenajiem iemesliem (īpaši mazajos uzņēmumos), kādēļ uzņēmuma vadītāji vispār apsvēra iespēju iegādāties datorus. Likumsakarīgi rodas arī daudzi jautājumi. Kāda sistēma ir vislabākā uzņēmumam? Kā izvēlēties atbilstošo programmatūru no lielā piedāvājuma? Ar ko programmas savā starpā atšķiras?
Darba mērķis ir izpētīt un izvērtēt Latvijas tirgū piedāvātās grāmatvedības datorizētās programmas.
Studiju darba uzdevumi:
1.Apskatīt un salīdzināt 3 - vienas no pazīstamākajām Latvijā izstrādātajām programmām
Apvārsnis, Tildes Jumis, Kentaurs PRO.
2.Raksturot Latvijas grāmatvedības datorprogrammu tirgu.
3. Sniegt secinājumus par darbā apskatītajiem jautājumiem .

Lai pilnvērtīgi sasniegtu darba mērķi tika izmantotas šādas Ekonomisko pētījumu metodes: monogrāfiskā metode – detalizēta izpēte, balstoties uz jau literatūrā sniegto apskatu, analīzes metode – dotais tiek sadalīts sastāvdaļās.
1.Grāmatvedību automatizāciju programmu vispārējs raksturojums


Grāmatvedība ieņem stabilu vietu līdzās citām dzīves jomām, kurās jau ir iespiedies dators, un kopš personālā datora parādīšanās datorizēta grāmatvedība ir radījusi patiesu apvērsumu. Protams, grāmatveži par to nav sajūsmā, jo kaut arī viņiem vairs nav stundām un pat dienām jāsēž, ar roku veicot visus aprēķinus vai meklējot kādu niecīgu kļūdu savos aprēķinos, tomēr grāmatvedības datorizācijas rezultātā daudzi ir zaudējuši darbu, jo līdz ar grāmatvedības programmu ieviešanu vidēji liela uzņēmuma grāmatvedības uzskaitei vairs nav nepieciešams milzīgs grāmatvežu skaits.
Kas tad ir grāmatvedības programmas? Tās ir programmas, kas ir izveidotas, lai atvieglotu grāmatvedības uzskaiti firmā, iestādē, uzņēmumā vai vienalga kādā organizācijā, kurā notiek naudas plūsma. Turklāt, plašas grāmatvedības programmas ne vien veic visas operācijas ar naudas līdzekļiem, bet arī uzskaita materiālās vērtības, produktus un citas lietas, par kurām uzņēmumam vienmēr būtu jābūt skaidrībā.
Ja rūpju lauks ir mazs vai vidējs uzņēmums, tad grāmatvedībā nepieciešama speciāla programma. Tiesa, cik uzņēmumu, tik dažādu grāmatvedību. Rīgā sastopamas ļoti daudz vietēja ražojuma programmu, kas bieži vien sākušās no viena uzņēmuma datorizācijas. Daudzas no tām ir atzītas par labām daudzos uzņēmumos ilgā laikā. Izvēloties vietējo programmu, vajadzētu novērtēt ražotāja spēju sniegt konsultācijas un uzlabojumus ilgā laika periodā. Šī spēja un vēlme parasti var tikt labi novērtēta ar programmas pašreizējo izplatības daudzumu. Populāru programmu vienmēr kāds gribēs uzturēt. Programmētājs vientuļnieks var sniegt lielisku servisu un būt ļoti lēts, jo viņam nav jāuztur birojs, bet vienā brīdī viņam var apnikt šī programma, un ko tad? Visas vietējās programmas parasti veido izdrukas, kādas grāmatvedībai jāiesniedz dažādās kontroles institūcijās. Protams, ka ārzemēs ražotas programmas tiešā veidā neveido Latvijā nepieciešamās atskaites, taču visi nepieciešamie dati ir iegūstami. Toties ārzemēs ražotajās programmās ir ļoti daudz standarta atskaišu, kas atvieglo uzņēmuma vadību. Bieži vien datus var analizēt grafiski.
Izmantojot ārzemēs ražotu programmu, uzņēmumu vadītāji saskaras ar pasaules pieredzi uzskaites veidošanā un var ļoti daudz ko iemācīties. Jautājums, vai grāmatvedība ir tam, lai atrakstītos Valsts Ieņēmumu Dienestam, vai lai cilvēki spētu efektīgi vadīt uzņēmumu? Ideālai programmai būtu jāsniedz visas šīs iespējas ērtā veidā.
Vislielākā datorizētās uzskaites problēma ir to pareizi izmantot. Pašas programmas var izmantot ļoti dažādi, un ieguvums būs atkarīgs no tā, kā būs izveidotas datu struktūras un datu plūsma.
Ieviešot lielas grāmatvedību sistēmas, uzņēmumi, bieži vien izmanto auditoru firmu pakalpojumus, lai pareizi parametrizētu sistēmu un definētu datu plūsmas. Jau vidējā uzņēmumā profesionāļa padomi šai jomā var ļoti labi atmaksāties.
Ko tad veic grāmatvedības programmas? Tās parasti ir sadalītas moduļos. Protams, grāmatvedības pamatā ir galvenā grāmata ar kontējumiem un iespēju no tās izveidot bilanci, peļņas un zaudējumu aprēķinu un naudas plūsmas atskaiti.
Noliktavas modulis uzskaitīs materiālu plūsmu, preces noliktavā, to ienākšanu, iziešanu. Kaut kur starp galveno grāmatu un noliktavu jābūt modulim, kas uzskaita debitoru un kreditoru parādus. Katrā sistēmā tas var būt izveidots savādāk. Protams, jābūt modulim, kas uzskaita pamatlīdzekļus un aprēķina to amortizāciju. Tāpat ir nepieciešams algu un ar to saistīto nodokļu aprēķināšanas modulis. Šīm daļām praktiski jābūt jebkurā grāmatvedībā.
Vēl iespējami daudz un dažādi moduļi, piemēram, servisa uzskaites vai ražošanas uzskaites moduļi. Šādi moduļi jau atspoguļo uzņēmuma darbības profilu. Labai sistēmai jāspēj visas šīs lietas ērti integrēt kopā tā, lai vienreiz ievadīti dati otrreiz vairs nav jāievada.
Grāmatvedības programmu tirgus ir ļoti plašs, taču izvēlēties īsto nav nemaz tik vienkārši. Pirms tērēt līdzekļus kādas grāmatvedības programmas iegādei, ir jāizvērtē šādi apstākļi:
- uzņēmuma apjoms (gan darbinieku, gan apgrozījuma ziņā);
- uzņēmuma vajadzības (cik plašs piedāvāto iespēju spektrs uzņēmumam patiešām ir nepieciešams);
- uzņēmuma iespējas.

Tas viss ir jāzina par uzņēmumu, taču ir vēl vesela virkne ar prasībām, kuras jāizvirza programmatūrai, kuru izvēlēties grāmatvedības uzskaitei:

- jāpārliecinās, ka noskatītā programma atbilst uzņēmuma prasībām;
- jāpārbauda, vai tā spēj apkalpot uzņēmuma grāmatvedības apjomu un vai tā piedāvā visas nepieciešamās funkcijas;
- jānoskaidro, kādi ir nepieciešamie datora parametri, lai programma varētu sekmīgi funkcionēt: operētājsistēma (MS-DOS, Windows, MAC, OS/S u.c.), datora ātrdarbība, operatīvās atmiņas apjoms, cietā diska apjoms. Ja uzņēmumam ir lokālais tīkls, jāpārliecinās, ka programma nodrošina darbību tajā;
- jāpārbauda, vai tā nodrošina izmaiņu veikšanu. Ir ļoti svarīgi, lai vienkāršas nodokļu procentuālo likmju izmaiņas neradītu neprognozējamu problēmu sēriju;
- jānoskaidro, cik ilgi programmas piegādātājs “uzturēs” programmu (tas gan vairāk attiecas uz Latvijas vietējo programmu veidotāju produktiem);
- jāpārliecinās, ka veidotās atskaites ir vajadzīgajā formā, un vai nepieciešamības gadījumā tās var pietiekoši ērti pamainīt.

Ja uzņēmumam nav līdzekļu pilna programmas moduļu komplekta iegādei, jāpainteresējas par iespējām nopirkt izvēlēto pamatkomplektu, bet pārējās komponentes piepirkt vēlāk pēc vajadzības.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Nosūtīt darbu e-pastā

Tavs vārds:

E-pasta adrese, uz kuru nosūtīt darba saiti:

Sveiks!
{Tavs vārds} iesaka Tev apskatīties interneta bibliotēkas Atlants.lv darbu par tēmu „Grāmatvedības uzskaišu automatizācijas programmas”.

Saite uz darbu:
https://www.atlants.lv/w/705017

Sūtīt

E-pasts ir nosūtīts.

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties