Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:764122
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 07.05.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Ievads
Eiropas Savienībā ir daudzas nacionālās minoritātes, kuras runā savā valodā, kurām ir sava kultūra, paražas un tās noteikti ar kaut ko atšķiras no pamatnācijas. Mēs varam runāt arī par atšķirībām katras konkrētās valsts pamatnācijas kultūrā, valodā, jo reģionos runā dažādos dialektos, gan Vācijā, gan Francijā, gan Polijā arī Latvijā. Bieži masu saziņas līdzekļos izskan bažas no daudzām valstīm par vienu tēmu - kā saglabāt katras konkrētās valsts pamatnācijas identitāti. Tas nozīmē, ka minoritātēm savu kultūru arī valodu ir saglabāt vēl grūtāk un tas noteikti ir sarežģītāk, ja indivīds ilgstoši dzīvo tālu no savas nācijas mītnes zemes. Tagadējais vispārējais pasaules attīstības kurss ir tāds, ka indivīds ātri integrējas, asimilējas savā mītnes zemē. Cilvēks ir kļuvis kosmopolīts, kurš sevi neapgrūtina ar nacionālās identitātes kopšanu. Daudzas valodas jau ir izmirušas un neviens vien valodu pētnieks atzīst, ka arī nākotnē valodas turpinās izmirt, arī Eiropas Savienībā.

Cilvēktiesību īstenošanas problēmas Latvijā.
2004. gada 1. maijā 15 Eiropas Savienības valstīm pievienojās 10 jaunas ES dalībvalstis, starp tām arī Latvija. Tas nozīmē, ka Eiropas Savienībā nacionālo minoritāšu kļuva vairāk. Tomēr autors uzskata, ka nacionālo minoritāšu problēmas vecajās un jaunajās dalībvalstīs ir atšķirīgas un it īpaši Latvijai un Igaunijai, kur ir ļoti liela krievu diaspora. Šajos gadījumos dažreiz var runāt par nevēlēšanos atzīt savas mītnes valsts neatkarību un nevēlēšanos izrādīt cieņu valodai, kurā runā pamatnācija.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1228870
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties