Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:374802
 
Vērtējums:
Publicēts: 14.09.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Biežāk sastopamās profesijas no ieslodzījuma vietām atbrīvoto personu vidū ir:
celtnieks; mūrnieks; atslēdznieks; metinātājs; autoatslēdznieks; elektriķis; elektromontieris; galdnieks; autovadītājs; kokapstrādes strādnieks; mežstrādnieks.
Šīs ir profesijas kas pieprasītas darba tirgū. Tādēļ liela loma sociālajiem/probācijas darbiniekiem ir motivācijas programmas izstrādē un realizēšanā, lai bijušiem ieslodzītajiem rastos interese par darbu un sociālo iemaņu apgūšanu.
No 1999.gada Latvijā darbojas sociālās rehabilitācijas centrs “Ratnieki” kā bezpeļņas organizācija “Starptautiskais fonds – Glābšana”. Dažādus pakalpojumus sniedz arī organizācija “Zilais krusts”
Sociālās rehabilitācijas un atbalsta centrs „Siena” personām, kuras atrodas vai ir atbrīvojušās no ieslodzījuma vietām aktīvi strādā no 2007.gada februāra. Uzstādīta bezmaksas telefona līnija, kas sniedz informāciju par bezmaksas silto ēdienu, apģērba un higiēnas priekšmetu, un naktsmītņu saņemšanas iespējām, kā arī par darbā iekārtošanās vai mācību nosacījumiem. No 01.07.2007. darbojas rehabilitācijas psiholoģiskā programma ''Domāšana un Rehabilitācija'', tieši ietekmējoša recidīvisma samazināšanos. Centrs īsteno labdarības akcijas. Centra pamatmērķis ir sniegt atbalstu cilvēkiem, kas atbrīvojas no ieslodzījuma vietām, palīdzot viņiem integrēties darba tirgū un sabiedrībā.
Lai palīdzētu bijušajiem ieslodzītajiem izdzīvot brīvībā, darbojas Valsts Probācijas dienests. Valsts probācijas dienests ir valsts iestāde, kas rūpējas par sabiedrības drošību, strādājot ar cilvēkiem, kuri izcieš kriminālsodu sabiedrībā (nosacītie sodi, piespiedu darbi), un palīdz bijušajiem ieslodzītajiem atgriezties sabiedrībā.
Iestādes darbinieki tiekas ar notiesātajiem jau tad, kad viņi vēl ir cietumā. Probācijas dienests saņem informāciju, vai ieslodzītajam ir pase, ziņas par iepriekšējo dzīvesvietu utt. Jau pirms atbrīvošanas dienesta darbinieki noskaidro, vai cilvēkam būs kur dzīvot vai ne. Dienests uzzina, kura sodāmība atbrīvojamajam ir, vai viņš cietumā mācījies, strādājis vai atteicies strādāt, vai varbūt darbs nav ticis piedāvāts, kādas ir viņa rakstura īpašības.
Projekts „Vienkārši par sarežģīto” ir veidots ar mērķi mazināt bijušo ieslodzīto un krimināli sodīto personu sociālo atstumtību un veicināt viņu iekļaušanos sabiedriskajā un darba dzīvē. Tā realizācijas laiks ir no 2006. gada 1. septembra līdz 2008.gada 30.jūnijam.
Par bijušo ieslodzīto problēmām un integrāciju sabiedrībā ir veikti daudzi un dažādi …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1231719
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties