Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:151983
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 21.10.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Laiks no 1924. – 1930.g. tiek uzskatīts par Veimāras republikas relatīvās stabilizācijas fāzi, jo šajos gados Vācijā bija lieli panākumi ārpolitikas, saimnieciskajā jomā un iekšējā miera nodrošināšanā. Spiediens no lielvalstīm bija atslābis, līdz ar to iekšējās diskusijas tika risinātas mierīgāk. Tomēr, lai arī funkcionēja parlamentārās valsts demokrātija, kā stabila pārvaldes sistēma tā neattīstījās. Koalīciju politikas iespējas kopās 1920.g. aprobežojās ar 3 koalīciju modeļiem: a) „pilsoņu bloks” no Centra un VTP līdz VNTP, kas risināja iekšpolitikas jautājumus, kamēr ārpolitikā valdīja nozīmīgas nesaskaņas; b) „lielā koalīcija” no VSDP līdz VTP, kura sapratās ārpolitikas jautājumos, bet gluži otrādi saimniecības un sociālās politikas jautājumos; c) pilsonisko centra partiju mazākuma kabineti, kuriem bija jāpaļaujas vai nu uz labējo vai kreiso politisko spēku atbalstu vai vismaz uz toleranci. Kopumā kopās 1920.g. Vācijas reihstāgā nebija parlamentārā vairākuma, kas būtu gatavs ilgstošai politiskai sadarbībai, līdz ar to tas radīja grūtības ilgstošas parlamentārās sistēmas stabilitātes veidošanā.6
Parlaments laika gaitā zaudēja savu varu, jo daudzpartiju sistēmas nestabilitāte provocēja valsts prezidenta iejaukšanos. Plašās masās pieauga īgnums pret parlamentārismu.
Pēc valsts prezidenta Frīdriha Eberta nāves, Vācijā 1925.g. vēlēšanās tika ievēlēts Hindenburgs. Ņemot vērā parlamentārā vairākuma nestabilās attiecības, valsts prezidents, sastādot valdības, varēja lielā mērā izrādīt savas personiskās un politiskās simpātijas.
Pēc 1928.g. Priekšplānā izvirzījās ārējās politiskās problēmas, un visu 1929.g. raksturoja cīņa par reparāciju jautājuma noregulēšanu. Izrādījās, ka saimnieciskajās un sociālajās problēmās, kuras tagad vajadzēja atrisināt, aizvien grūtāk bija sasniegt minimālu vienošanos. Pretrunas valdošo partiju starpā 1930.g. noveda pie lielās koalīcijas sabrukuma.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties