Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:818906
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 30.11.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

1.Pastāv vairākas teorijas par parlamentāro koalīciju veidošanos. Pirmo izstrādātā teorija bija „vadošā minimuma koalīcija” (minimum – winning coalition). Saskaņā ar šo teoriju likumdevēja mērķis ir iegūt pēc iespējas lielāku ietekmi vadošajā koalīcijā. Rezultātā koalīcija neietver grupas, kas nav nepieciešams, lai sasniegtu vairākumu. Mazāk koalīcijas partneru nozīmē mazāk intereses labumu sadalīšanā. Alternatīvs uzskats šādai pieejai ir politiskie aktori, kas neveido koalīcijas ar jebkuru pretendentu. Koalīcijas vieglāk izveidot un saturēt ir tādā gadījumā, ja to veido politiķi ar līdzīgām politiskajām izvēlēm. Tādējādi izveidojas „vadošā minimuma savienotā” (minimum – connected - winning) koalīcijas starp likumdevējiem, kas atrodas līdzās politiskajās dimensijās.1
EP nepastāv ilglaicīgas koalīcijas, tomēr pastāv neformāla koalīcija starp Eiropas Tautas Partiju (Kristīgie demokrāti) un Eiropas Demokrāti (EPP) un Sociāldemokrātu grupu (PES). Koalīciju veidošanas politika EP mainās atkarībā no tā, vai nepieciešams vienkāršais vai absolūtais vairākums. Gadījumā, ja nepieciešams vienkāršais vairākums, EPP un PES var izveidot vadošo koalīciju, kooperējoties ar jebkuru mazāku partiju grupu. Tomēr lai gan EPP un PES ir lielākā ietekme, mazākās grupas dažkārt var būt centrālās, balstoties uz vienkāršā vairākuma nosacījumiem. Tomēr, ja nepieciešams absolūtais vairākums, ir praktiski neiespējami izveidot vadošo koalīciju bez EPP vai PES līdzdalības. Šajā situācijā EPP un PES ir spēcīgākas, bet mazo partiju grupu ietekme ir minimāla.2…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties