Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
5,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:362010
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 09.12.2015.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

1792. gada maijā Polijas magnāti izveidoja konfederāciju, saņemot Krievijas un Prūsijas atbalstu. Polijas karalis Staņislavs Ponjatovskis pārgāja konfederācijas pusē. Rezultātā Polijas armijas pretestība drīzumā bija pieveikta un 1793. gada 13.janvārī starp Krieviju un Prūsiju tika parakstīta vienošanās par otro Polijas sadalīšanu. Baltkrievija un daļa Ukrainas pārgāja Krievijas īpašumā, daļa Polijas, Toruna un Gdaņska- Prūsijai.
1794. gada 7. maijā tika izdots tā saucamais Polaneckas universāls, kas solīja zemniekiem atbrīvošanu no dzimtbūšanas, tomēr, šī universālā īstenošanu traucēja muižniecība. Tai laikā, otrās sadales laikā apietā Austrija, un Prūsija centās pēc iespējas ātrāk likvidēt sākušos sacelšanos. 1794. gada maijā prūšu armija iegāja Polijas teritorijā, 15. jūnijā tika ieņemta Krakova. Krievu un prūšu armijas ielenca Varšavu. Nemiernieki veiksmīgi aizstāvējās, prūšu armijas aizmugurē sacelšanās aptvēra pilsētu pēc pilsētas. Prūsijai nācās atkāpties no Varšavas, tomēr izšķirošajā kaujā pie Macijevicas, 10. oktobrī nemiernieki cieta sakāvi.
1795. gadā valstis- uzvarētājas veica trešo, pēdējo Polijas sadalīšanu. Prūsija saņēma valsts galvaspilsētu un lielāko daļu Polijas, Austrija- Krakovu un Ļubļinu ar tām piederošajām teritorijām, Krievija- Rietumbaltkrievijas un Rietumukrainas ( bez Ļvovas) zemes, lielu daļu Lietuvas un Kurlandi. Liela daļa Lietuvas( t. sk., Suvalki), kas agrāk bija Polijas valsts daļa, pārgāja Prūsijas pārvaldīšanā.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties