Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
  • Henrija Kisindžera grāmata "Vai Amerikai vajadzīga ārpolitika?"

     

    Konspekts19 Politika

7,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:345689
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 24.03.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  IEVADS Pateicības vārdi    1
  PIRMĀ    1
  Amerika virsotnē: impērija vai līderis?    2
  Starptautiskās vides mainīgā daba - Amerikas izaicinājums    2
  OTRĀ    2
  TREŠĀ   
  Rietumu puslode: demokrātiskā pasaule II    9
  Revolūcija reģionā - Jauni izaicinājumi - Ceļš ārā no haosa? Kolumbijas plāns - Rietumu puslodes solījums - NAFTA un Mercosur    9
  Āzija: līdzsvara pasaule    10
  Āzijas ģeopolitiskā sarežģītība - Attiecības ar Japānu - Ar Koreju - Ar Ķīnu: vēsturiskais konteksts - Attiecības ar Ķīnu: stratēģiskais konteksts - Taivāna un Ķīna - Indija - Kur mēs nonāksim?    10
  PIEKTĀ    13
  Arābu un Izraēlas konflikts - Kur mēs nonāksim? - Amerika un Golfa līcis - Irāka - Irāna - baltāka Āfrika? - Āfrikas vide - Pretī Āfrikas politikai    13
  SESTĀ    13
  Globalizācijas politika    15
  Ekonomika un politika - Krīzes menedžments un Starptautiskais valūtas fonds - Politiskā evolūcija un globalizācija    15
  SEPTĪTĀ    15
  Pasaules un taisnīgums    17
  Amerikas tradīcijas - Rūzvelts un Vilsons - Intervencionisms - Humanitārā intervencija un nacionālās intereses: četri principi -Humanitārā intervencija un vēstures konteksts - Universālā jurisdikcija    17
  NOBEIGUMS    20
  Informācijai un zināšanai    20
Darba fragmentsAizvērt

Henrijs A.Kisindžers šo grāmatu veltījis pašiem tuvākajiem ģimenes locekļiem. Grāmata iesākas ar pateicību sievai, kura ar savu intelektuālo atbalstu bijusi blakus vairāku desmitu gadu garumā. Arī draugiem un līdzgaitniekiem, kuriem lūgts padoms pētījumos un grāmatas kopējo piezīmju reducēšanā. Pīters Rodmens aizbilstamais Hārvardā, draugs un padomnieks visas dzīves garumā, Džerijs Bremers palīdzējis nostiprināt domāšanas veidu, Viljams Rodžers apgaismojis jautājumā par Latīņameriku un tiesisko aspektu visas pasaules jurisprudencē, Stīvs Grobards Braunas universitātes profesors, bijušais Daedalus redaktors, ierosinājis jaunu pieeju pētniecībā, kam pateicoties grāmata uzlabota. Arī Alans Stoks – Latīņamerikas problēmas un globalizācija; Džons Vandens Hoivels – Eiropas problēmas un Amerikas iekšējās politikas filozofiskās problēmas; Džons Boltons – Starptautiskā jurisprudence, Kriss Lenons – cilvēku tiesības; Pīters Mandevils redaktēja atsevišķas nodaļas; Rozmarija Heksus – atlasīja un anotēja fonētiskos materiālus. Džons Lipskis un Fēlikss Rohatins izdarīja vērīgas piezīmes globalizācijas nodaļā; Džīna Goldammere un visa uzticīgā darba grupa, ko autoram palaimējies savākt.
Šī ir trešā grāmata, kura tiek izdota Simon & Schuster, un viņu atbalstam un autora pateicībai ir tendence augt. Maikls Kords draugs un konsultants, kā arī uzmanīgs redaktors un psihologs, lai gan bez licences. Rebeka Heda un Kerola Boija vienmēr bija gatavas sniegt atbalstu un palīdzību. Džons Kokss prasmīgi palīdzēja pie redaktēšanas. Freds Čeiss rūpīgi un uzmanīgi gatavoja rokrakstus pārdrukāšanai. Sidnijs Vols Koens pedantiski un pacietīgi sastādīja indeksu. Nevaldāmā Džipsi da Silva, kurai palīdzēja Izolde Sauera ar neizmērojamu entuziasmu un bezgalīgu pacietību prasmīgi koordinēja visas rokrakstu sagataves drukāšanai un pārdrukāšanai izdevniecībā Simon & Schuster.
Tikai viņš viens nesot atbildību par šīs grāmatas nepilnībām.

Šo grāmatu veltījis saviem bērniem Elizabetei un Deividam, kā arī savai līgavai Aleksandrai Rokvelai ar kuru viņam ir ļoti draudzīgas attiecības un ar tām esot viss pamats ļoti lepoties.
Tūkstošgades sākumā Amerika izbauda savu varenību - no militārās sfēras līdz biznesam, no zinātnes līdz tehnoloģijām, no augstākās izglītības līdz masu kultūrai, Amerika valda pasaulē ar nebijuša mēroga apjomu. Un viņai liekas, ka tas viss, lai nodrošinātu pasaulē stabilitāti.
ASV ir bijusi vidutāja loma pašos karstākajos punktos, bet Tuvajos Austrumos viņi burtiskā nozīmē kļuva par mierīga procesa noregulēšanas dalībniekiem. Rezultātā armija izmētāta pa visu pasauli no Ziemeļeiropas līdz pat Austrumāzijas robežām, Balkānos pilda gandrīz to pašu funkciju, ko agrāk Austroungārijas un Osmāņu impērijas atdalot divas karojošas etniskas grupas.
ASV kā lielākais investors un dominējošais starptautiskajā finansu sfērā ir arī amerikāņu popkultūras standarts, kas izsauc neapmierinātību ik pa brīdim kādā no valstīm.
90.gadi atstājuši paradoksālu mantojumu – no vienas puses ASV ir pietiekami stipra, lai uzspiestu savu pozīciju un realizētu to dzīvē. Taču tai pat laikā ieteiktais nereti atsaucas uz viņu pašu iekšējām problēmām vai “aukstā kara” sentencēm. Rezultātā tā var palikt malā no tendencēm, kas ietekmē pasaules kārtību un pat pārveido to. Dominēšana tiek uzskatīta par faktoru, kas formē amerikāņu pasaules uztveri. Taču interesanti, ka pati Amerikas tauta pret šo pārākumu ir dziļi vienaldzīga. Statistika, pēc pēdējo triju vēlēšanu rezultātiem liecina, ka novērota pati zemākā iedzīvotāju ieinteresētība valsts ārpolitikā.…

Autora komentārsAtvērt
Redakcijas piezīmeAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −6,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1120617
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties