Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:193442
 
Vērtējums:
Publicēts: 28.12.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

1. Kā globalizācijas procesi ietekmē tradicionālās vērtības un kādas atbildes ir iespējamas?

Globalizācijas procesa dalībnieks lielākā vai mazākā mērā ir ikviens indivīds. Globalizācijas procesa vēsture iesniedzas tālā pagātnē, tomēr daudzas specifiskas iezīmes ir saistītas ar daudz jaunākiem laika periodiem, it īpaši ar laiku pēc Otrā pasaules kara. Pēdējie trīsdesmit četrdesmit gadi raksturīgi arī ar to, ka ir radusies plaša globalizācijas pretinieku kustība, kas sabiedrības un politiķu uzmanību cenšas vērst uz globalizācijas negatīvajām sekām. Tomēr globālā dienaskārtība, kas atspoguļota ANO tūkstošgades attīstības mērķos, nosaka, ka līdz ar iekļaušanos nozīmīgākajās starptautiskajās organizācijās un ekonomikas attīstību Latvija ir sākusi uzņemties daļu atbildības par pasaules ilgtspējīgu attīstību. Kristīne Rudzīte globālo dienaskārtību definē sekojoši: „Globālā dienaskārtība ietver starptautiski nozīmīgus politiskus, ekonomiskus un sociālus jautājumus, kas kļuvuši īpaši aktuāli globalizācijas procesa rezultātā jeb, precīzāk sakot, veiksmīgas un ne tik veiksmīgas globālās pārvaldības rezultātā. Globālās dienaskārtības jautājumu loku atspoguļo ANO Tūkstošgades attīstības mērķi, kurus īstenojot, tiks samazināta nabadzība, izskaustas slimības un bads, palielinātas iespējas apgūt pamatizglītību, tiks veicināta dzimumu līdztiesība, vides ilgtspējīga attīstība, kā arī starptautiska sadarbība.”
Dzīvošana aizvien globalizētākā pasaulē nozīmē dzīvot pasaulē, kurā notikumi vienā pasaules malā tieši ietekmē notikumus citā pasaules vietā; cilvēkiem un informācijai pastāv iespēja pārvietoties daudz ātrāk; pastāv lielāka savstarpējā atkarība dažādu valstu, to sabiedrību un tautsaimniecību starpā; pasaule “sarūk”, jo sociāli ekonomisko aktivitāti aizvien mazāk ietekmē valstu robežas un ģeogrāfiskās barjeras (kalni, okeāni). Manuprāt, mūsdienu globalizācijas procesu raksturo tas, ka sociālo, politisko un ekonomisko aktivitāšu izplatība pāri politiskajām valsts robežām, reģioniem un kontinentiem.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −6,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1318610
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties