Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:340502
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 01.12.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Bēru raudas pastāv daudzās kultūrās. Tas ir mūzikas žanrs, ko izpilda, sērojot par aizgājēju. Šīs raudas ir kā protests un sāpju izteikšana dziesmotos rituālos. Bēru raudas jāskata no akustiskā komunikācijas skatījuma, jo sērošana norisinās izmantojot dzirdes kanālu un attiecas gan uz komunikāciju, kas saistīta ar verbalizāciju (mutiski vārdiskā, jeb verbālā komunikācija), gan komunikāciju, kas izmanto neverbālas akustiskas zīmes. Pie pēdējās komunikācijas jomas pieder tādas sfēra kā mūzika, kas ir bēru raud raksturojošs elements.
Daudzās kultūrās bēru raudas izpilda tikai sievietes, jo pastāv uzskats, ka vīrietim nepiedienas sērot. Taču pastāv kultūras, kur apraudāšanu veic ne tikai sievietes, bet arī vīrieši, kā piemēram, dienvidindijas raudu dziesmu žanru oppari.
Pirmatnējais oppari ir Dienvidu indiešu raudu dziesmu žanrs, ko galvenokārt izpilda sērojošās sievietes, vai profesionāli vīrieši muzikanti pārsvarā no Harijanas kastas sabiedrības. Oppari tiek identificēts kā sērojošo atraitņu dziedāšana vīru apbedīšanā. Žanrs tiek izpildīts citā kultūras kontekstā un ir adoptēts dažādās kultūras nozīmēs un funkcijās.
Blekburns un Ramjunan apgalvo, ka pirmatnējās raudu dziesmas indiešu foklorā ir ļoti īpašas, tās ir plānotas klausīties. Oppari perfomances (izpildījumi) sastāv no ekspresijām, kas ir marginalizētos kontekstos, kuros tie ir dzirdami. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −6,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1145500
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties