Apbalvošanas ceremonijā ir aicināti ierasties visi konkursa dalībnieki un uzvarējušo dalībnieku pasniedzēji, kā arī mediju pārstāvji un jebkurš cits interesents. Uzvarētāji tiks paziņoti apbalvošanas ceremonijas. Pateicoties plašajam konkursa atbalstītāju lokam un to sarūpētajam veicināšanas balvu klāstam, paredzams, ka apbalvoti tiks pilnīgi visi konkursa dalībnieki. Kopējā konkursa balvu vērtība pārsniedz 1’500 eiro.

Skolēni konkursā darbus varēja iesniegt līdz šī gada 10. martam, kam paralēli notika arī publikas balsojums. Savukārt tagad konkursa darbus vērtē profesionāla žūrija. Pusi no darbu kopvērtējuma veido publikas balsojums, bet otru pusi žūrijas vērtējums. Žūrijas vērtējumu šogad noteiks: interneta bibliotēkas Atlants.lv vadītājs Gatis Sprūds, EK pārstāvniecības Latvijā komunikācijas nodaļas vadītāja Jeļena Ābola, politoloģe Iveta Kažoka, vēsturnieks Andris Tihomirovs, žurnālists Aleksis Zoldners, vēsturnieks Kārlis Sils, uzņēmējs Reinis Silovs un filosofs Māris Mičerevskis.

Visi konkursā iesniegtie darbi ir pieejami bez maksas un bez reģistrācijas interneta vietnē: https://www.atlants.lv/konkurss/2016-darbi/.

Konkursu rīko: Interneta bibliotēka “Atlants.lv” sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā. Konkursu atbalsta: “ES māja”, “Bezrindas.lv”, “Uzdevumi.lv”, “Vēstures izpētes un popularizēšanas biedrība”, biedrību “Athena Club”, “Cannelle Bakery”, “Hesburger”, “Coca-Cola HBC Latvija”, “Ze Donats”, “Wok to Walk” un “Solona klubs”.