Bibliotēku izmantošana ir viena no būtiskākajām studiju procesa sastāvdaļām, bez kā nevar iegūt kvalitatīvu izglītību un, dzīves ritmam kļūstot arvien straujākam, īpašu nozīmi iegūst tieši interneta bibliotēkas. Mūsdienu informācijas tehnoloģijas var nodrošināt bibliotēkas apmeklējumu nepametot mājas vai savu darba vietu, ka studiju procesu padara ātrāku un vienkāršāku.

Interneta bibliotēka Atlants.lv darbojas jau kopš 2003.gada, piedāvājot visiem interesentiem materiālus par visdažādākajām tēmām. Kopš bibliotēkas darbības sākuma tās izaugsme ir bijusi tik strauja, ka tagad tā ir kļuvusi par vienu no lielākajām interneta bibliotēkām pasaulē.

Salīdzinot interneta bibliotēku Atlants.lv, kurā darbi pamatā ir latviešu valodā, ar citām līdzīgām bibliotēkām pasaulē, tad izrādās, ka „Atlants.lv” ar saviem 60’000 materiāliem pārspēj lielāko daļu angļu valodā pieejamo bibliotēku, kurās pārsvarā ir tikai ap 20’000 materiālu, un tikai lielākās angļu valodā pieejamās bibliotēkas, kurās iekļauti ap 70’000 materiālu, spēj sacensties ar „Atlants.lv”. Šeit jāatceras, ka angļu valodā runā aptuveni 1,5 miljardi cilvēku, savukārt, latviešu – 1000 reižu mazāk – tikai 1,5 miljoni, un tādēļ Atlants.lv ir savā ziņā unikāls.