Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:489072
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 01.11.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Grieķu mūzikas kultūrai ir senas saknes. Grieķu tautas mūzikā ir episkās, vēsturiskās, sadzīves dziesmas un balādes. Dziesmas tiek dziedātas, dejojot aplī.
Viduslaiku deju mūziku raksturo dažādie deju žanri. Lielākoties dejas tika dejotas galmos – estampas (no 13.gadsimta). Pastāvēja arī tā saucamās eklesiastiskās dejas (Notre Dame Rondo), ko izpildīja bīskapi īpašās baznīcu svētku reizēs katedrālēs. Nāves dejas (dance macabre) 14.gadsimtā izpildīja aktieri mēra laikos pilsētās, ģērbušies maskās. Zemnieku dejas – riņķa (ronod) dejas. Tām acīmredzama pagāniskā izcelsme. Pastorāles izpildīja žonglieri. Aristokrātiem raksturīga deja – palana.
Runājot par instrumentiem, kādus izmantoja viduslaiku mūziķi, noteikti jāmin tas, ka mūzikas instrumenti tika iedalīti divās daļās – mūzikas instrumenti mūzikas atskaņošanai iekštelpās un mūzikas instrumenti mūzikas atskaņošanai brīvā dabā. Līdzīgi šim iedalījumam var iedalīt arī stīgu instrumentus, kas parasti tika spēlēti iekštelpās, un pūšamie instrumenti, kas raksturīgi mūzikas spēlēšanai brīvā dabā. Raksturīgākie viduslaiku stīgu instrumenti – vijola (viola), lauta, leijerkaste, maza arfa, kokles un cītaras (psaltērija) priekšteces. Pūšamie instrumenti – olifāns, rags, dūdas, obojas priekštecis, trompete, kornete. No sitamajiem instrumentiem tika izmantotas bungas.

Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1317596
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties