Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
21,48 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:891642
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 24.01.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 37 vienības
Atsauces: Ir
Laikposms: 2000. - 2010. g.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    8
1.  Aizgādības institūta raksturojums    12
1.1.  Aizgādības tiesību institūta vēsturiskā attīstība    12
1.2.  Aizgādības kā tiesību elementi un to būtība    18
1.3.  Aizgādības veidi    24
2.  Aizgādības rašanās    29
3.  Aizgādības aprobežošana un izbeigšana    45
3.1.  Sociālā riska ģimenes    45
3.2.  Aprūpes tiesību atņemšana    48
3.3.  Aizgādības tiesību atņemšana    61
4.1.  Aprūpes tiesību atjaunošana    68
4.2.  Aizgādības tiesību atjaunošana    74
  Nobeigums. Secinājumi un priekšlikumi    75
  Izmantotās literatūras un juridisko aktu saraksts    80
Darba fragmentsAizvērt

Ģimenei, kā sabiedrības pamatšūnai jānodrošina bērnu izaugsmei un labklājībai nepieciešamā aizsardzība un atbalsts. Bērnam, lai viņš varētu pilnīgi un harmoniski attīstīties kā personība, jāaug ģimenes vidē, laimes, mīlestības un izpratnes atmosfērā. Bērnam jābūt pilnīgi sagatavotam patstāvīgai dzīvei ģimenē un sabiedrībā, un jābūt audzinātam pašcieņas un brīvības ideālu garā. Visas pūles maksimāli jāvelta tam, lai līdz 18 gadu vecumam cilvēks būtu sagatavots dzīvei un produktīvam darbam. Latvijas Republikas Satversmes 110.pantā nostiprināts valsts pienākums aizsargāt un atbalstīt laulību, ģimeni, vecāku un bērnu tiesības.
Bērns ir persona, kas nav sasniegusi 18 gadu vecumu, izņemot tās personas, kuras saskaņā ar likumu izsludinātas par pilngadīgām personām vai stājušās laulībā pirms 18 gadu vecuma sasniegšanas. Bērna tiesības valsts nodrošina visiem bērniem bez jebkādas diskriminācijas- neatkarīgi no bērna, viņa vecāku, aizbildņu, ģimenes locekļu rases, tautības, dzimuma, un citām.
Bērnu tiesību deklarācijā par aizsardzības un labklājības principiem norādīts, ka bērnam kā fiziski un intelektuāli vēl nenobriedušam cilvēkam cilvēkam vajadzīga speciāla aizsardzība un gādība, tai skaitā pienācīga tiesiskā aizsardzība, tiklab pirms, kā arī pēc dzimšanas. Īpaši atzīmēta arī nepieciešamība aizsargāt bērnu situācijā, kad viņš tiek nodots audzināšanā vai adoptēts pašu valstī vai ārvalstīs.
Pašreizējā ekonomiskā situācija, bezdarbs, inflācija, likumdošanas nepilnības, stipri ietekmē ģimeņu stāvokli Latvijā. Ģimenes, it īpaši lauku reģionos, grimst nabadzībā, aizvien izteiktāka kļūst to noslāņošanās. Vecāki trūkuma dēļ nespēj realizēt savus pienākumus, nevarot atļauties bērnam iegādāties pārtiku, nodrošināt ar veselības aprūpi, izglītību, un tādējādi kļūstot par riska ģimeni. Nabadzība pakļauj ģimenes psiholoģiskai spriedzei, kas, savukārt, bieži vien noved pie alkoholisma un narkomānijas. Taču bērni cieš no daudzām vecāku neatrisinātām problēmām. Bieži vien viņiem pietrūkst vecāku mīlestības un uzmanības. Savas aizņemtības vai alkohola lietošanas dēļ vecāki maz laika velta bērniem. Līdz ar to bērni tiek atstāti bez uzraudzības, minimāliem iztikas līdzekļiem, aprūpes un pajumtes, kā rezultātā bērni klaiņo, ubago, iesaitās prostitūcijā vai izdara noziedzīgus nodarījumus un nokļūst ārpusģimenes aprūpes iestādēs.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −42,96 €
Materiālu komplekts Nr. 1248645
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties