Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:201987
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 06.12.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Ērvings bija agrīnais piemērs „fiziskajam aktierim”, kur aktieris kļūst par fizikālo mediju, ko veido vienīgi teksta griba un režisors. Dejai radās pieaugoša rakstura ietekme, un Isadora Dunkana strādāja gan ar Kreigu un Staņislavski. 1908. gadā Kreiga esejā „Maska” minēts, ka aktieris un pārākā marionete šķietami sasaucās ar to, ka režisors spētu pilnīgi manipulēt ar aktieri. Tikmēr Staņislavska students Meijerholds radījis tehniku, kuru dēvē par „biomehāniku”, kas apmācīja aktierus būt fiziski spējīgiem izsaukt tās darbības, kuras nepieciešams. Antonins Artāds uzskatīja Ērvinga „zābaku pantomīmu” bija kompozicionāli fizikāla poēma vai „sēžamā deja”. Artāds licis lielu uzsvaru uz kustību, meklēdams vārdus, kas bijis ierobežojoši, mēģinot sazināties ar šīm jūtām un ko arī ietekmējis Bali teātris.
Šie praktizētāji, kuri ir izklāstījuši pieejas, kuras atkarīgas vismaz no identifikācijas no izrietošās lomas, un „iekļūšana tēla ādā” ir skaidri Dorotijas Hītkotas ietekmēts process, kas vēsta par darbu ar bērniem 1976.gadā, ka drāma ir tik ierasta lieta; viss ir atkarīgs no tā, ko bērni domā no dilemmas iekšienes, nevis no tā, ko tie vēsta par pašu dilemmu. Viņa padara skaidru atšķirību starp drāmu, kas risinās klasē, skolā no tās, ko veic aktieris. „Bērniem nevajadzētu izpildīt aktieru pienākumus, kas ir pārliecināt citus, kurus sauc par skatītājiem vai vērotājiem, kas tas, ko viņi redz, ir autentiska un spontāna darbība. Augstākā prasme rodas spontanitātē, bet ļoti ierobežojošā, teju apzinātā pakāpē. ”

Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1335759
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties