Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:914836
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 20.09.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

1. Ķermeņa un dvēseles mijiedarbība

Dēmokrits – Dvēsele, atbilstoši Dēmokrita uzskatiem, ir veidota no viegliem, lodveidīgiem uguns atomiem. Taču dvēsele ir viens no vielas paveidiem, nedaudz atšķirīgs no tās vielas, no kā veidots jebkurš materiāls ķermenis. Dvēselei piemīt spēja just, domāt, tiekties uz kustības likumsakarību izprašanu.
Anaksagors – Dvēsele, pēc filozofa domām, ir veidota no “lietu atomiem”, kas cilvēkam, savienojoties ar pasaules prātu, ļauj iepazīt reālus priekšmetus (jutekliskā izziņa) un prāta likumsakarības (domāšana).
Aristotelis – Dvēsele un ķermenis ir nešķirami, jo vieni paši tie tie viens no otra nespēj pastāvēt. Dvēsele var pastāvēt arī bez ķermeņa, bet darboties – tikai ar ķermeni. Dvēsele ir mērķtiecīgi strādājoša organiska sistēma, kura piemīt tikai dzīvām būtnēm. “Ja acs būtu dzīva būtne, tad tās dvēsele būtu redze,” – tā raksta Aristotelis par dvēseles funkciju.
Alkmeons – Precīzi formulēja pirmoreiz ideju par to, ka smadzenes ir dvēseles orgāns. Izdarot ķirurģiskas operācijas, viņš ievēroja, ka no smadzenēm “uz acs dobumiem stiepjas divi šauri celiņi”.
Hipokrāts – Cilvēka veselība tiek apskatīta atkarībā no gaisa, ūdens, uztura, dzīves veida. No otras puses, smadzenes regulē daudzas psihiskās funkcijas. Hipokrāta teorija par psihes atkarību no ķermeņa tika veidota, balstoties uz “smadzeņu centrisko” koncepciju.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties