Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:863430
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 15.10.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Franču revolūcija piesaistīja visas Eiropas uzmanību, jo arī cittautieši, kuri dzīvoja Francijā, uzskatīja Franciju par Eiropas civilizācijas centru. Revolūcija izvērsās ne tikai par nacionālu notikumu, bet par visaptverošu mēroga notikumu. Absolūtisms zaudēja savu pievilcību iedzīvotāju vidū, Eiropas uzņēmēji necieta merkantilistu iejaukšanos ekonomiskajā neatkarībā, kas kļuva par šķērsli un slogu, starp monarhiju, aristokrātiju un vidusšķiru veidojās pieaugošs naids, visur valdīja aizdomu un neuzticības gaisotne.
Cēloņi:
1.Monarhu cīņa par privilēģijām – valsts iejaucās apgabalu un sabiedrisko grupējumu iekšējās lietās , karaļiem bija grūti noturēt aristokrātiju izolācijā un stingrā pakļautībā, intendantūras efektivitāte kritās, jo paši vēlējās saglabāt savu priviliģēto stāvokli. Parlamentu neapmierinātība un aizstāvība par savām tiesībām pieauga, bloķē jaunu nodokļu uzlikšanu;
2.Augošas domstarpības starp Francijas grupējumiem un slāņiem. Bīskapi, arhibīskapi, kardināli bija nākuši no aristokrātu vidus, saņēma mantojumā dažādas zemes un īpašumus, kas bija atbrīvoti no nodokļiem. Baznīca noteica pati savu nodokli – 10-to tiesu, ienākumi tika nevienlīdzīgi sadalīti starp klēra locekļiem, augstākā garīdziniecība piesavinājās lielāko daļu un draudzes priesteriem atstājot tikai mazliet – neapmierinātība pieauga ne tikai ierēdniecības garīdzinieku vidū, bet arī nodokļu maksātāju vidū. Francijas otrā kārta noslāņojās – tiesu muižnieki un dižciltīgie muižnieki, kuru starpā valdīja nesaskaņas. Arī trešā kārta bija noslāņojusies – amatnieki, sīkmuižnieki, ierēdņi, finansisti. Trešās kārtas nepamierinātība pieauga, jo viņiem bija liegtas tiesības piedalīties valsts politiskajā dzīvē.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties