Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:344270
 
Vērtējums:
Publicēts: 22.03.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Šajā referātā es apskatīšu kā stoiķi un epikūrieši saprot un skaidro nāvi, bet tagad kā jau ievadā došu īsu ieskatu šajās abās filosofiskajās skolās.
Sengrieķu filosofs Epikūrs (342/341 – 271/270 pr. Kr.) dzimis grieķu kolonijā Samosas salā, ir Dēmokrita sekotāja Nausifana skolnieks. 311./310. gadā viņš māca filosofiju Mitilēnā un Lampsakā, bet 306.gadā ierodas Atēnās, kur nopērk sev dārzu un nodibina jaunu filosofisko skolu – epikūrieši jeb dārza filosofu skola.
Stoisko virzienu sengrieķu domāšanā ievada Zēnons no Kitijas, kas aptuveni 310.g.pr. Kr. (tai pašā laikā, kad mācīja Epikūrs) Atēnās nodibina savu skolu greznā, kolonnām un Polignota gleznām rotātā galerijā „Raibā kolonāde“ (stoa poikilē). Kopš tā laika Zēnona piekritējus iesauca par stoiķiem.
Gan Epikūrisms, gan stoicisms ir hellēnisma laikmeta filosofikās skolas. Epikūrisma skolas mācība galvenokārt tiek vērsta uz baudu, kas cilvēkam ir vairāk piemērota nekā ciešanas – bauda ir laimīgas dzīves sākums un beigas. Tāpēc katra bauda pati par sevi ir laba, bet katras ciešanas – ļaunums.
Stoicisms kā filosofijas novirziens atspoguļo tā laika vergturu sabiedrības dziļās sociāli politiskās, ekonomiskās un garīgās pretrunas.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties