Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:279438
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 20.02.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  IEVADS    3
  KONFLIKTU BŪTĪBA    11
  PIEMĒRS    11
  STARPPERSONU KONFLIKTU DINAMIKAS 3 ETAPI    11
  STARPPERSONU KONFLIKTU ATRISINĀŠANAS “ČETRU SOĻU” METODE    12
  KONFLIKTU ATRISINĀŠANAS PIEMĒRS    13
  SECINĀJUMI    7
  IZMANTOTĀ LITERATŪRA    8
Darba fragmentsAizvērt

Savam studiju darbam es izvēlējos tēmu par konfliktiem. Šādu tēmu es izvēlējos tādēļ, ka konflikti darba vietās ir bieži novērojamā parādība. Maz ir jomu, kur cilvēks panākumus spēj gūt vienatnē. Bieži vien esam atkarīgi no darba kolēģiem, sadarbības partneriem. Kā rīkoties sarežģītās situācijās? Teorētiski viss šķiet viegli izskaidrojams, taču realitāte izrādās ne tik vienkārša, jo cilvēki ir ļoti atšķirīgi - katrs ar savu pagātni, uzskatiem, dažādu notikumu uztveri, personas īpatnībām. Tikpat atšķirīgi ir arī konfliktu risināšanas varianti.
Man liekas, ka gandrīz katrs cilvēks sastopas ar konfliktiem darba vietā, taču nav katrs atrod risinājumus un alternatīvas konfliktiem un to sekām. Es domāju, ka viena visplašāk sastopama saskarsmes problēma darba vietās ir starppersonu konfliktu situācijas, ko rašanās iemesls ir pretēju pušu vienādi darba pienākumi līdz ar atšķirīgām algām. Šo starppersonu konfliktu var atrisināt ar “četru soļu” metodi.
Studiju darba mērķis ir izpētīt minēto konfliktu un to risināšanu ar "četru soļu" metodi.
Studiju darba uzdevums ir aplūkot minēto starppersonu konfliktu situāciju darba vietā, to risinājumu teorētisko un praktisko pusi un izdarīt secinājumus.
Katra konflikta puse dara visu, lai tiktu pieņemts tās viedoklis vai mērķis, un traucē pretējai pusei darīt tieši to pašu. Konfliktu iemesli ir dažādi, taču tiem ir arī kopējas īpatnības – izjaukt pastāvošo kārtību, meklēt jaunus patiesības kritērijus, izvirzīt jaunas savstarpējo attiecību normas un pieprasīt to atzīšanu un kanonizēšanu. [2., 386. lpp.]
Starppersonu konflikti ir emocionāli tonētas viena cilvēka (cilvēku grupas) pretenzijas pret otru cilvēku (grupu), kas attiecas uz kaut kādām vērtībām (priekšmets, attiecības, lepnums, pašcieņa, gods, pienākumi, vara utt.). Konflikts tāpēc kļūst par konfliktu, ka apsūdzētā puse nepiekrīt konflikta iniciatora slēdzieniem, viņa piedāvātajai izejai no konflikta situācijas. Sadursme konfliktā rodas no tā, ka partneris nevēlas viegli atteikties no savām pozīcijām un interesēm. [1., 93. lpp.]…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties