Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:131023
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 10.01.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Ikviens cilvēks šajā dzīvē ir saskāries ar kāda veida konfliktu, cits ar valsts mēroga konfliktiem, cits ar ģimenes vai iekšējiem konfliktiem. Tāpēc droši varu apgalvot, ka ikviens no mums zina ko nozīmē – konflikts.
Konflikts ( latīņu val. conflictus – sadursme) – pretēju uzskatu, vēlmju, viedokļu, pozīciju un mērķu sadursme jeb cīņa.
Mūsdienu sabiedrībā konflikti ir sastopami uz katra stūra. Konfliktu dažādība ir ļoti liela, jo par konfliktu var uzskatīt savstarpēju personu mirkļa nepatiku, kura pat netiek izteikta vārdos, līdz pat vairāku valstu grupējumu militāru konfliktu ar atklātu naidu un nepatiku. Tādējādi varam spriest, ka konflikti var pastāvēt pilnīgi visās sabiedrības grupās, gan augstākajos slāņos gan zemākajos. Konflikti var būt gan iekšēji, gan ārēji, bet biežāk tie notiek vairāku personu starpā, tāpēc šajā darbā vairāk runāšu par ārējiem konfliktiem.
Konfliktu iemesli var būt dažādi:
1)Cilvēku atšķirīgās domas un uzskati par vienu un to pašu
Šis ir viens no aktuālākajiem un populārākajiem konfliktu veidiem, jo ir ikdienā visbiežāk sastopamais. Ikvienam cilvēkam ir savs viedoklis kādā konkrētā lietā un, ja šis viedoklis nesaskan vienai un otrai personai, tad rodas konflikts šo cilvēku starpā.
2)Atšķirība uzvedībā un dzīves pieredzē
Šim konflikta iemeslam ir raksturīgs tas, ka cilvēkiem ir atšķirīgas izglītības pakāpes, vecums, darba stāžs, audzināšana un piederība pie sociālajām grupām. Šādi konflikti bieži vien ir manāmi ģimenēs, darba vietās, dažādās sabiedrības grupās. Arī šos konfliktus var uzskatīt par konfliktiem, kas ir sastopami ikdienā ļoti bieži.
3)Atšķirīga personisko vērtību skala
Konflikts, kas rodas apliecinot sava viedokļa patiesumu, un cīnoties par tā pierādīšanu. Manuprāt, šāda veida konflikti izraisās situācijās, kad vienai personai ir svarīga pilnīgi cita lieta, nekā otrai un rodas konflikts, kas tad ir svarīgāks, kurš viedoklis pareizāks? Kā piemēru varu minēt gadījumu kad viena draudzene grib labāk iet uz kino, bet otra mācīties un abas mēģina pierādīt sava viedokļa pareizumu, kāpēc būtu jādara tā un nevis citādāk.
4)Atšķirība mērķos
Šāda veida konflikta situācijas ir sastopamas gadījumos, kad viena persona, uzņēmums, valsts utt. uzskata par galveno mērķi, pilnīgi citu, nevis tādu kā otra. Līdz ar to katra konflikta puse savā veidā grib nonākt pie šī konkrētā mērķa, taču, ja tām ir jāsadarbojas, tad vajag izveidot kopīgu mērķi, lai nerastos konflikta situācijas. Manuprāt, ikvienam cilvēkam, tāpat kā uzņēmuma ir savi konkrēti mērķi uz kuriem tie tiecās, taču ir jāmāk šos mērķus pieslīpēt tik tālu lai tas nekaitētu citiem.
5)Cilvēku atšķirīgās intereses
Šādus konfliktus ikdienā redzam visur, jo cilvēki ir ļoti dažādi un līdz ar to arī viņu intereses, tādējādi katrs no mums var skatīties uz lietām pilnīgi savādāk nekā otrs un tas izraisa konflikta situācijas ļoti bieži pat neapzināti. Vienkārši ir jācenšas izprast otra cilvēka viedokli un pielāgoties un otram ir jādara tāpat un tad nebūs konflikti.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1128629
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties