Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
7,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:981972
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 20.09.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Topošā pirmsskolas skolotāja personības īpašību (tolerances, empātijas, pašapziņas) un pedagoģisko kompetenču attīstības veicināšana bērncentrētā pedagoģiskā procesā.

Uzdevumi
1.Organizēt un vadīt pedagoģisko procesu.
2.Veikt pedagoģiskos novērojumus.
3.Veikt savas pedagoģiskās darbības pašanalīzi.



Pedagoģisko praksi veicu savā darba vietā – Valmieras pilsētas 2.pirmsskolas izglītības iestādē „Ezītis”. Iestāde atvērta 1987.gadā. Pēc projekta celta 280 vietām – 12 grupām ar latviešu mācību valodu.
Iestādē darbojas 10 grupas:
divas pirmā jaunākā vecuma grupiņas (bērni vecumā no 1,5 – 3 gadiem),
divas otrā jaunākā vecuma grupas ( bērni vecumā no 3 – 4 gadiem),
divas vidējā grupas (bērni vecumā no 4 – 5 gadiem, no kurām vienā strādā pirmsskolas izglītības skolotājas, kuras beigušas LU Medicīnas fakultātes Montesori atveseļojošās pedagoģijas kursus un savā darbā izmanto Montesori pedagoģijas metodes),
divas vecākās grupas (bērni vecumā no 5 -6 gadiem),
divas sagatavošanas grupas (bērni vecumā no 6 -7 gadiem)
vienas grupas telpas ir pielāgotas ēdnīcas vajadzībām
telpās, kur līdz šim atradās 1.klase, tiek veikts remonts; pēc tā šajās telpās atradīsies sporta zāle.

Pavisam kopā iestādi apmeklē 205 bērni, un šī ir Valmieras pilsētas lielākā pirmsskolas izglītības iestāde. Ar bērniem strādā 24 pedagogi, kā arī logopēds.
Mūsu izglītības iestāde atrodas blakus blīvi apdzīvotam mikrorajonam, samērā tuvu pilsētas centram – tas ļauj bērnus vispusīgi iepazīstināt ar Valmieru, tās interesantākajām un svarīgākajām vietām. Tomēr pavisam netālu ir arī plaša pilsētas zaļā zona, kas ļauj veikt arī izziņas darbības un dažādas aktivitātes dabā.


Es strādāju par pirmsskolas izglītības mūzikas skolotāju 7 dažāda vecuma bērnu grupās. Iestādē atzīmējam tādus latviešu gadskārtu svētkus kā Miķeļus, Mārtiņus, Ziemassvētkus, Lieldienas un Jāņus. Tāpat atzīmējam arī Mātes dienu un izlaidumu sagatavošanas grupām. Katru gadu maija beigās iestādes estrādītē tiek organizēts mācību gada noslēguma koncerts, kurā piedalās visi bērni un pedagogi. Kā tradīciju esam ieviesuši „Vectētiņu un vecmāmiņu” pēcpusdienu, kas guvusi ļoti plašu atsaucību vecvecāku vidū. Katru gadu organizējam iestādes „Dziesmu spietu”, kurā piedalās visi PII labi dziedošie bērni un daiļrunātāju konkursu labākajiem daiļrunātājiem, kurus izvirza grupu konkursos. Mūsu bērni vairākkārt ir piedalījušies rajona skolēnu dziesmu un deju svētkos, jo iestādē jau 17 gadus darbojas deju pulciņš, kuru arī pati vadu. Ar lielu prieku bērni piedalījās arī pasākumos, kas bija veltīti Valmieras 720 gadu jubilejai. Katru rudeni tiek organizēts pārgājiens, kā arī Sporta aktivitātes.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties