Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:987653
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 01.03.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 24 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Uzņēmuma līguma jēdziens    5
2.  Uzņēmuma līguma būtiskās sastāvdaļas    10
3.  Uzņēmuma līguma puses un to pienākumi    16
4.  Uzņēmuma līguma izbeigšanās    23
  Secinājumi un priekšlikumi    25
  Izmantotās literatūras saraksts    28
Darba fragmentsAizvērt

Mūsdienu sabiedrībā ik dienas nākas saskarties ar citiem cilvēkiem, un šĪs saskarsmes rezultātā bieži rodas visdažādākās darījumu attiecības. Darījumu attiecības starp vienu vai vairākām privātpersonām (fiziskām personām), vienu vai vairākām juridiskām personām, kā arī starp juridisku personu un fizisku personu regulē Latvijas Republikas Civilllikuma Saistību tiesību daļa. Tas ir galvenais likums, kas regulē darījumu attiecības.
Saskaņā ar Civillikuma 1401.pantu, saistību tiesības ir tādas tiesības, uz kuru pamata vienai personai – parādniekam – jāizdara par labu otrai – kreditoram – zināma darbība, kam ir mantiska vērtība. Vārds “saistība” asociējas ar stāvokli, kurā kāds ir saistīts ar solījumu vai pienākumu. Jau Senajā Romā juristi vispirms uzsvēra, ka saistība (obligatio) ir valgs vai važa, kas saista: saistība ir tiesību važa, ar kuru gribot negribot tiekam iesaistīti pienākumā kaut ko izpildīt saskaņā ar mūsu valsts tiesībām.1 Saistībā galvenais ir pienākums saistību izpildīt un izpildes rezultāts.
Kā jau iepriekš minēts, viena no visvairāk pielietotajām saistību tiesībām ir darījumu slēgšana starp divām vai vairākām personām. Lai šie darījumi iegūtu likumīgu spēku, abām pusēm ir nepieciešama tiesībspēja un rīcībspēja, pretējā gadījumā darījuma tiesiskums var tikt apšaubīts un darījums var tikt atzīts par spēkā neesošu.2
Līgums ir viens no visvairāk izplatītajiem civilo tiesību un pienākumu rašanās pamatiem. Tas ir līgumslēdzēju gribas izpausmju kopsavilkums, kā to rāda arī līguma latīniskais apzīmējums Contractus (Contrahere – savilkt kopā, noslēgt, nokārtot).…

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties