Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
5,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:943665
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 30.12.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Laikposms: 2011. - 2015. g.
Darba fragmentsAizvērt

No sākuma dalībvalstij par savu nodomu izstāties no ES ir jāziņo Eiropadomei. Komisija, ievērojot Eiropadomes paustās nostādnes, risinās sarunas ar šo valsti, lai noteiktu tās izstāšanās kārtību. Izstāšanās kārtību noteiks tas, kādas būs šīs valsts turpmākās attiecības ar Eiropas Savienību. Sarunu rezultātā tiek noslēgts līgums, taču tā pieņemšanai ir nepieciešams Eiropadomes kvalificēts balsu vairākums un iepriekš saņemta Eiropas Parlamenta piekrišana.
Lisabonas līgums nosaka, ka gadījumā, ja valsts, kura iepriekš izstājusies no ES, lūdz atkārtotu pievienošanos, tai nav privilēģiju salīdzinājumā ar citām kandidātvalstīm. Uz tās lūgumu attiecas tie paši nosacījumi kā uz jebkuru citu valsti, kas lūdz dalību Eiropas savienībā.

28. Aprakstiet parasto jauno ES tiesību pieņemšanas kārtību.
ES lēmumu pieņemšanas procesu atzīst kā ļoti sarežģītu, jo ir strikti norunāts kura amatpersona, kādus lēmumus un kādā kārtībā izskatīs. Lēmumu pieņemšanā ES līmenī ir iesaistīta Eiropas Komisija, ES Padome un Eiropas Parlaments. Eiropas Komisija ir tā institūcija, kas ierosina jaunus tiesību aktus, kurs pēc tam izskata un pieņem ES Padome un Eiropas Parlaments.
Visbiežāk izmantotā ES lēmumu pieņemšanas metode ir tā sauktā koplēmuma procedūra. Tā izpaužas tādējādi, ka tieši ievēlētais Eiropas Parlaments kopīgi ar Padomi pieņem ES tiesību aktus. Pirms jaunu iniciatīvu ierosināšanas, Komisija izpēta kā tas varētu ietekmēt ekonomiku, sociālās jomas un vidi. Tiek sagatavots ietekmes novērtējums, kurā ir izklāstītas ierosināto pasākumu priekšrocības un trūkumi. Komisija konsultējas ar ieinteresētajām personām. Tālāk seko izskatīšanas un pieņemšanas process, kurā Eiropas Parlaments un Padome izskata Komisijas priekšlikumus un vajadzības gadījumā ierosina grozījumus. Ja nespēj vienoties par grozījumiem, tad tiek rīkots otrais lasījums. Ja ir izdevies vienoties par grozījumiem, tad tiesību aktu var pieņemt. Likumdošana notiek ar iepriekšminēto koplēmumu jeb parasto likumdošanas procedūru, ar Eiropadomes reglamentu vai arī ar Eiropas tiesu iestāžu sadarbību.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −8,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1336215
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties