Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
14,20 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:673670
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 02.05.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

1. jaut. Tiesību filozofijas vēsturiskais veidošanās process
Tiesības ir sarežģīta, daudzpusīga un svarīga sabiedriska parādība, ko jurisprudencē un filozofijā pamatoti sauc par fenomenu. Par tiesību būtību ir izteikti dažādi uzskati, pastāv daudzveidīgas tiesību doktrīnas, bet vienotu zinātnisku viedokļu šajā jautājumā nav. Tiesību jēdziens un uzskati laika gaitā ir ļoti mainījušies. Aristotelis uzskatīja, ka tiesības ir politiska taisnība, viduslaikos – dievišķa parādība, Ž. Ruso – vispārēja griba, R. Jērings – aizsargātas intereses, L. Petražickis – imperatīvi atributīvas emocijas, pavēle, juridiskais pozitīvisms.
Tiesību filozofija – zinātnes virziens, kas izstrādā valsts un tiesību vispārējos ontoloģiskos (saistītus ar mācību par esamību) un gnoseoloģiskos (saistītus ar izziņas mācību). Tiesību filozofijas pamatjautājumi ir tiesību būtība, vispārīgais tiesību jēdziens, tiesību jaunrade, valsts un tiesību dialektika, likumība, tiesiskā kultūra.
Antīkā filozofijā (Sokrāts, Platons, Aristotelis) aktīvi tika apspriestas tādas tiesību filozofijas problēmas kā tiesību un taisnīguma, tiesību un likuma, tiesību un spēka attiecības, kā arī tiesību vieta sociālo vērtību hierarhijā.
Tiesību filozofija ir radusies 18.gs. beigās. Tiesību filozofijas krustēvs ir Gustavs Hugo (1764 – 1844). Viņš apstrīd pozitīvistu uzskatus, ka vienīgais tiesību avots ir likums. Blakus likumam pastāv arī tiesības, piem., Anglijā – paražu tiesībām ir tikpat liels spēks kā likumiem. G. Hugo salīdzina tiesības ar valodu un morāli, kas attīstās patstāvīgi.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −-2,80 €
Materiālu komplekts Nr. 1115362
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties