Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
21,48 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:248296
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 08.03.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 34 vienības
Atsauces: Ir
Laikposms: 2000. - 2010. g.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  annotation    3
  Annotazione    4
  Ievads    7
1.  Aizsargjoslu jēdziens un to veidi    10
1.1.  Vides un dabas resursu aizsardzības aizsargjoslas    11
1.2.  Ekspluatācijas aizsargjoslas    13
1.3.  Sanitārās aizsargjoslas    17
1.4.  Drošības aizsargjoslas    18
2.  Aizsargjoslu izveidošanas pamatprincipi, īpašuma lietošanas tiesību aprobežojumi tajās UN APROBEŽOJUMU IERAKSTĪŠANA ZEMESGRĀMATĀ    20
2.1.  Aizsargjoslu izveidošanas pamatprincipi un īpašuma lietošanas tiesību aprobežojumi tajās    20
2.2.  Aprobežojumu ierakstīšana zemesgrāmatā    26
3.  Aizsargjoslas ap valsts aizsardzības objektiem UN bALTIJAS JŪRU/RĪGAS JŪRAS LĪČA PIEKRASTI    29
3.1.  Aizsargjoslas ap valsts aizsardzības objektiem    29
3.2.  Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastes aizsargjosla    35
3.2.1.  Tiesiskā regulējuma vēsturiskā attīstība    35
3.2.2.  Problemātika mūsdienās    40
4.  Pētījums par iedzīvotāju informētību par aizsargjoslām Latvijā    43
  Secinājumi un priekšlikumi    51
  Izmantotās literatūras un avotu saraksts    54
Darba fragmentsAizvērt

Ar Aizsargjoslu likumu, kas ir spēkā no 1997.gada 11.marta, ir nodibināts tāds nekustamā īpašuma lietošanas tiesību aprobežojums kā aizsargjoslas. Likums nosaka aizsargjoslu veidus, funkcijas, izveidošanas pamatprincipus, aizsargjoslu uzturēšanas un stāvokļa kontroles kārtību, kā arī saimnieciskās darbības aprobežojumus aizsargjoslās. Aizsargjoslas nosacīti var iedalīt divās grupās – dabiskajās un mākslīgajās, kur pirmās noteiktas ap vides objektiem, savukārt otras – ap mākslīgi izbūvētiem objektiem. To galvenais uzdevums ir aizsargāt vides objektus, kuriem aizsargjoslas noteiktas, no nelabvēlīgas apkārtējās vides ietekmes, kā arī nodrošināt mākslīgi izbūvēto objektu ekspluatāciju un drošību un samazināt iespējamo negatīvo ietekmi uz apkārtējo vidi šo objektu avārijas gadījumā.
Aizsargjoslas Latvijā veido lielāko apgrūtināto teritoriju īpatsvaru, taču vienlaikus ir vērojams informācijas trūkums saistībā ar nekustamo īpašumu apgrūtinājumiem un aprobežojumiem, tajā skaitā arī aizsargjoslu esamību un to apmēru. Kļūstot par nekustamā īpašuma īpašnieku, valdītāju vai lietotāju, ir svarīgi būt informētam par īpašuma tiesību aprobežojumiem, taču mūsu valsts institūcijas pašlaik nenodrošina iespēju potenciālajam īpašniekam iespēju iegūt precīzu informāciju. Šāda situācija ir izveidojusies, jo vēl nav izveidota vienota informācijas sistēma par valstī apgrūtinātajām teritorijām. To robežu un objektu, kuriem nosaka apgrūtinātās teritorijas, datu informācija atrodas dažādu institūciju pārziņā. Tādējādi, atbilstoši pašreizējam normatīvajam regulējumam, valstī uzkrātās informācijas izmantošana ir ierobežota. No lietotāja viedokļa – lai persona saņemtu informāciju, nepieciešams vērsties dažādās institūcijās, turklāt informācijas pieprasīšanas un izsniegšanas kārtība institūcijās ir dažāda.
Lai risinātu iepriekš minēto problēmu, ka valstī nav pieejami aktuāli dati par visām ar normatīvajiem aktiem apgrūtinātajām teritorijām un, līdz ar to nav arī aktuālas informācijas par nekustamo īpašumu objektu apgrūtinājumiem un nekustamo īpašumu lietošanas tiesību aprobežojumiem, 2009. gada 29.janvārī Saeimā pieņemts likums „Apgrūtināto teritoriju informācijas sistēmas likums”, kurš stāsies spēkā 2011.gada 1.janvārī. Likuma mērķis ir nodrošināt aktuālu un publiski pieejamu informāciju par apgrūtinātajām teritorijām un objektiem, izveidojot Apgrūtināto teritoriju informācijas sistēmu un nodrošinot tās darbību. Bet tā kā Apgrūtināto teritoriju informācijas sistēmas likums vēl nav stājies spēkā, pašlaik praksē vēl pastāv problēmas, kas saistītas ar informācijas iegūšanu par aizsargjoslu esamību nekustamā īpašumā un to reģistrēšanu.
Diplomdarba tēma „Aizsargjoslas kā īpašuma lietošanas tiesību aprobežojumi” izvēlēta tā aktualitātes dēļ, jo aizvien vairāk praksē ir gadījumu, kas minēti iepriekš, kad potenciālie investori un nekustamo īpašumu pircēji saskaras ar grūtībām iegūt nepieciešamo informāciju par aizsargjoslām un to izraisītajiem īpašuma lietošanas tiesību aprobežojumiem, jo bieži ir situācijas, kad aizsargjosla nav iezīmēta teritorijas plānojumā un nav ierakstīta zemesgrāmatā.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties