Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:795782
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 22.11.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 12 vienības
Atsauces: Ir
Laikposms: 2011. - 2015. g.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
1.  DARBASPĒKA IZMANTOŠANAS TEORĒTISKIE ASPEKTI   
1.1.  Darbaspēka jēdziens un tā nozīme uzņēmējdarbībā   
1.2.  Investīciju loma cilvēkapitālā   
1.3.  Darba ražīgums   
1.4.  Darba ražīguma paaugstināšanas iespējas   
Darba fragmentsAizvērt

Matricas augšējā labējā kvadrantā (I) ierindosies uzņēmuma „zelta fonda” darbinieki, kuru ieguldījums organizācijai ir vitāli svarīgs. Augšējā kreisajā kvadrantā (II) atradīsim tos darbiniekus, kuru zināšanas, prasmes un spējas dotajā mirklī nav pietiekamas, taču viņi demonstrē salīdzinoši lielu motivācijas līmeni. Apakšējā labējā kvadrantā (III) tiks apkopoti tie darbinieki, kuru zināšanas, prasmes un spējas ir augstas, taču motivācijas līmenis zems.
Izvēle starp II un III kvadranta darbiniekiem ir stratēģiskā lēmuma sastāvdaļa, kurā rūpīgi ir jāizvērtē darbinieku ieņemamā amata nepieciešamās kompetences un laiks, kādā tās var uzlabot.
Vadītāji apliecinās, ka ilgtermiņā funkcionālāk strādāt ar motivētu darbinieku, kurš laika gaitā var apgūt / uzlabot uzņēmumam nepieciešamās prasmes. Taču nenoliedzami ir pozīcijas, kurās darbinieka zināšanu, prasmju un spēju trūkums rada tūlītējus zaudējumus, ko šobrīd pieļaut nav prātīgi.
Matricas IV kvadranta darbinieki ir tie, kuru zināšanas un prasmes organizācijai nav vitāli svarīgas, kā arī viņu darbības enerģijas potenciāls ir niecīgs.
Motviācijas lielo lomu darba rādītāju uzlabošanā pamato daudzi pētījumi. Taču veicot vienu no lielākajiem pētījumiem pasaulē - Harvard Business Review pētnieki divdesmit gadu garumā sekoja 360 000 cilvēku karjerām no četrpadsmit nozarēm, lai saprastu, kas ir tie kritēriji, kas nosaka, ka cilvēks kļūst par izcilu darbinieku (Biruma, [b.g.]). Iegūtie rezultāti bija ļoti izkliedēti un nebija iespējams veikt nekādus secinājumus. Viņi atklāja, ka neviens no visbiežāk izmantotajiem darbinieku atlases veidiem nav palīdzējis noteikt, vai darbinieks sasniegs izcilus darba rezultātus jaunajā amatā. Darbinieka nākotnes darba izpildes rādītājiem nebija nekāda sakara ar tā brīža personāla atlasē izmantotajiem kritērijiem – izglītību, pieredzi, dzimumu, vecumu, kvalifikāciju vai citiem atlasē izmantotajiem kritērijiem.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties