Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:731388
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 11.01.2016.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 16 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Kuģu hipotēka Latvijā un Pasaulē    4
2.  Kuģu hipotēka kā ķīlas tiesību veids    8
  Nobeigums    15
  Izmantotā literatūra    16
Darba fragmentsAizvērt

Nobeigums
Latvijas Republikas Civillikums paredz vairākus ķīlas veidus, kā vienu no īpašajiem izdalot tieši jūras hipotēku. Tā pamatos ir tāda pati ķīlas tiesība, kā pārējās, tomēr izdalāmas dažas svarīgas atšķirības. Kā pirmā no tām jāmin kustamai lietai piemērotās nekustamās lietas tiesības un pats termins „hipotēka” vairāk attiecināms uz nekustamo īpašumu. Attiecībā uz kuģi tas nozīmē, ka to ieķīlājot, kuģis paliek tā īpašnieka lietošana, bet, lai pārējie zinātu par šādu kuģa obligāciju un īpašnieks nevarētu rīkoties ar kuģi, nenokārtojot saistības vai nenodot garantijas uz atmaksu kreditoriem, tiek izdarīta atzīme Kuģu reģistrā. Otra nozīmīgā atšķirība ir prasījumu prioritāte. Šeit jāatzīmē arī jūras privilēģijas, kas, kas pirms atmaksāt kreditoriem viņu daļu, paredz norēķināties ar tiem kas minēti šajās privilēģijās. Balstoties uz šo atšķirību arī jāņem vērā, ka visiem kreditoriem netiek atlīdzināts vienlīdzīgi vai proporcionāli aizdevumam, bet gan tādā kārtībā, kā tikusi reģistrēta hipotēka. Treškārt, kuģis kuģo caur dažādām jurisdikcijām un attiecīgi, atšķirīgi ir arī dažādu valstu likumi un to interpretācija. Kuģis ir arī pakļauts riskam ceļā vai ostā tikt bojātam vai pat iet bojā pavisam. Šie riski jāņem vērā kreditoriem izsniedzot kredītu apmaiņā pret kuģa hipotēku. Bankas pēc pieejamās informācijas šķiet ir ļoti piesardzīgas un finansē praktiski tikai lielos uzņēmumus. Mazajiem uzņēmējiem visticamāk jāmeklē citi veidi kā tikt pie šiem finansu līdzekļiem, varbūt tāpēc arī Latvijā šī kuģu obligācijas prakse nav tik plaša – jo gan vieniem tā otriem trūkst finanšu līdzekļu, kā rezultātā attīstība šajā jomā nenotiek.
Uzsverot, to, cik kuģu hipotēka ir aktuāla Latvijai kā jūras valstij, jāatzīmē, ka publiski pieejamas informācijas ir ļoti maz. Arī pats Civillikums nepiedāvā atsevišķu regulējumu kā tādu, tikai nosaka tās dažas atšķirības, kas kuģu hipotēku atšķir no citiem ķīlas tiesību veidiem. Šeit iespējams jāpiekrīt J. Rozenfeldam, kurš piedāvā ar ķīlas tiesībām saistītos terminus nodrošināt ar vienotu ķīlas veidu klasifikāciju.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties