Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
7,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:681182
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 11.08.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Starptautiskā tirdzniecība ir darījumu attiecības, kas pastāv starp vismaz divām valstīm. Pēc būtības tā ir tirdzniecība starp suverēnām valstīm. Starptautiskā tirdzniecība ietver visu valstu ārējo tirdzniecību.
Starptautiskās tirdzniecības nepieciešamību nosaka vairāki faktori:
Valstu klimatiskās atšķirības;
Nodrošinātība vai dabas resursu trūkums;
Dažāds ražošanas tehnoloģiskais līmenis un potenciāls, kā arī citi faktori.
Kāpēc valstis nodarbojas ar ārējo tirdzniecību? Vispārinot – ar ārējās tirdzniecības palīdzību valstis attīsta specializāciju, paaugstina savi resursu ražīgumu, tādējādi palielinot ražošanas kopējo apjomu. Valstis piedalās ārējā tirdzniecībā, jo:
Ekonomiskie resursi – dabas, cilvēku, kapitāla – sadalīti starp valstīm ļoti nevienādi: valstis būtiski atšķiras, jo salīdzina to nodrošinājumu ar ekonomiskajiem resursiem;
Efektīvai produkcijas ražošanai nepieciešamas dažādas tehnoloģijas vai resursu kombinācijas.
Starptautiskā tirdzniecība, kuras pamats ir starptautiskā darba dalīšana un specializācija, būtiski iespaido pasaules ekonomisko attīstību. Panākumi vai neveiksmes šinī jomā regulē valstu ekonomisko attīstību, bieži vien ir likteņnoteicējs valstu ekonomikas augšupejā vai lejupslīdē.
Starptautiskā darba dalīšana. Ražošanas resursu nevienmērīgs sadalījums pa pasaules valstīm ir starptautiskās darba dalīšanas pamats. Pirmkārt, nevienmērīgi sadalīti dabas resursi, t.sk. enerģētiskie resursi, bez kuriem šodien nespēj izdzīvot nevienas modernās valsts ekonomika. tas arī izskaidro Latvijas lielo interesi par iespējamām naftas atradnēm Baltijas jūrā Latvijas ekonomiskās zonas teritorijā. Otrkārt, valstis atšķiras ar savu zinātniski tehnisko potenciālu. Treškārt, dažāda ir darbinieku klasifikācija. Ceturtkārt, liela diferenciācija raksturo valstu ekonomiskās attīstības līmeni, saimniekošanas efektivitāti, darba ražīgo spēku. Piektkārt, dažādu valstu iedzīvotāji atšķiras pēc vajadzību līmeņa, struktūras, pirktspējas un konkrētā pieprasījuma. Daudzi no minētiem apstākļiem ir ilgstošas ekonomiskās attīstības rezultāts. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −7,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1120576
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties