Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:629215
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 29.09.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Uzņēmuma darbības ekonomiskajai analīzei ir svarīga loma uzņēmuma vadīšanā. Analīzes uzdevums ir noteikt uzņēmuma darbības efektivitāti pārskata periodā un noteikto mērķu sasniegšanu, noteikt uzņēmuma darbības attīstības iespējamos virzienus esošajā un perspektīvajā periodā, ņemot vērā nepieciešamus materiālus, finansiālos un darbaspēka resursus. Analīze ir jāveic mērķtiecīgi, lai izzinātu tādas uzņēmuma iespējas un rezerves, kuras nodrošinātu esošo resursu optimālo izmantošanu.
Ekonomiskai analīzei nepieciešama noteikta informatīva bāze. Ekonomiskās analīzes kvalitāte ir atkarīga no uzņēmumā organizētās finansu uzskaites līmeņa un pārskatu kvalitātes un tajos ietilpstošo rādītāju patiesuma un ticamības.
Dotajā darbā tiek analizēts konkrēta uzņēmuma darbība par gadu. Ekonomiskā analīze balstās uz bilances un peļņas vai zaudējumu aprēķina pamatā. Tiek aprēķināti ekonomiskie rādītāji, tiek veikta salīdzinoša analīze par pārskatu gadu, datu struktūras analīze.
Grāmatvedībā var izmantot četras galvenās saimniecisko rezultātu skaidrošanas metodes:
pārskatu lasīšana;
horizontālā analīze;
vertikāla analīze;
finansu koeficientu aprēķināšana.
Pārskatu lasīšanas gaitā tiek studēti pārskatos atspoguļotie absolūtie rādītāji. Ar pārskatu lasīšanas palīdzību nosaka uzņēmuma īpašuma stāvokli, tā īstermiņa vai ilgtermiņa investīcijas ieguldījumu aktīvos, pašu kapitāla un aizņemto līdzekļu veidošanas avotus, novērtē uzņēmuma sakarus ar piegādātājiem un pircējiem, kredītiestādēm, novērtē ieņēmumus no pamatdarbības un gada peļņu.
Vertikālas analīzes mērķis ir noteikt atsevišķu pārskatu posteņu īpatsvaru kopējos rādītājus, kuri pieņemti par 100 %.
Horizontāla analīze ļauj noteikt dažādu pārskatu posteņu relatīvās un absolūtās izmaiņas salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu.
Finansu koeficienti parāda finansu proporcijas starp dažādiem pārskatu posteņiem. Metodes būtība izpaužas attiecīgā rādītāja aprēķināšanā un tā salīdzināšanā ar kādu bāzi.
Pēc dota bilances rādītāju (bilance pielikumā ) ir redzams, ka ir pieaudzis uzņēmuma kopējais kapitāls, tā skaitā nemateriālo ieguldījumu daudzums( pamatlīdzekļi). Apgrozāmais kapitāls pieaug uz 19175 Ls. Pieaug arī un debitoru īpatsvars un krājumu vērtība kopējos aktīvos. Pašu kapitāls pieaug no 4936 Ls līdz 5993 Ls. Var izdarīt secinājumu, ka apgrozāmo līdzekļu daudzums pieaug uz saistības rēķina. Uzņēmumam ir nepabeigta celtniecība. Palielinājās krājumu daudzums sevišķi izejvielu, pamatmateriālu un palīgmateriālu daudzums. Bet gada beigās nav gatavas ražojumu. Var izdarīt secinājumu, ka uzņēmums censties attīstīties.
No peļņas vai zaudējuma aprēķina (sk.2. tabulu) ir redzams, ka palielinājās neto apgrozījums, ka arī un pārdotas produkcijas ražošanas izmaksas. Novērtējot uzņēmuma apgrozījumu, ir jāizskata gan cenu svārstības, gan apgrozījuma un struktūras izmaiņas. Bruto peļņas samazinājās tādēļ, ka pieaug ražošanas izmaksas. Samazinājās arī un tīra peļņa, neskatoties uz to ,ka samazinājās administrācijas izmaksas. Pēc peļņas vai zaudējumu aprēķina var noteikt ekonomiskus rādītājus, bet tie būs aprēķināti zemāk.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −6,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1207700
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties