Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:667078
 
Vērtējums:
Publicēts: 29.11.2016.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Dzīvo būtņu gēnos ir milzīgs informācijas apjoms. Te vietā pieminēt, ka šobrīd vispopulārākā dzīvības izcelšanās teorija ir tāda, ka dzīvība uz Zemes radusies, pakāpeniski sintezējoties aizvien sarežģītākām molekulām.

Miruši organismi arī satur informāciju, lai gan tā nevar tikt nepastarpināti izmantota. Jāpiebilst vēl, ka šūnas iekšienē noglabātās nukleīnskābju molekulas ir mazāk pakļautas bojājumiem. Zinātnieks uzskata, ka vislabākie informācijas “pārvadātāji” varētu būt vīrusi, kas sastāv no DNS un RNS, ka iesaiņotas olbaltumvielu apvalkā.

Kā tas varēja notikt?
Pirms 4 miljardiem gadu Zemi bombardēja asteroīdi un komētas. Kosmisko ķermeņu kustības intensitāte tolaik bija miljons reižu lielākā. Skaidrs, ka dzīvība radās nevis siltumnīcas apstākļos, bet gan spēcīgu sadursmju laikā.

Daži zinātnieki domā, ka no starpzvaigžņu putekļiem, citi uzskata, ka no tuvākas kaimiņ planētas Marsa. Pirms  divdesmit gadiem stāsts par ceļojošiem Marsa mikrobiem tiktu apsmiets, bet ne tagad. Katru gadu Antarktīdas ledājos atrod līdz tūkstotim  meteorītu. Lielāka daļa tiek nosūtīta uz Hjūstonas - Kosmiskā centra Meteorītu bāzi. Kāds 1984. gadā  meteorīts bija īpašs – tas bija marsa gabals. Zinātnieki no NASA tajā atrada kaut ko tādu, kam bija grūti noticēt, -  dzīvības pazīmes.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1357625
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties