Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
7,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:184991
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 13.01.2016.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Secinājumi
Laboratorijas darbs par kondensatoru un tā kapacitātes noteikšanu bija labs veids kā pārbaudīt to, kā izmainās kondensatora kapacitāte, ja tiek mainīts izmantotais dielektriķis starp tā platēm. Šajā laboratorijas darbā lieliski tika atspoguļots arī tas, kā dažādas materiālu īpašības ietekmē dažādus elektriskos lielumus, piemēram, šajā gadījumā kapacitāti un uzkrāto lādiņu. No tā varēja secināt, ka, lai uzlabotu kondensatora kapacitāti, ir jāizmanto dielektriķis ar lielāku dielektrisko konstanti. Vēl laboratorijas darba laikā varēja novērot to, kā izmainās dielektriskā konstante, ja kondensatora dielektriķis nav tikai plastmasa vai gaiss, bet ir daļēji gan gaiss, gan plastmasa. To bija iespējams novērot tad, kad neprecīzi tika ievietots dielektriķis starp kondensatora platēm, kas diezgan lielā mērā ietekmēja no aprēķiniem iegūtās konstantes lielumu, kas bija 1,55 (izmantojot uzkrātos lādiņus) un otrā gadījumā 1,59 (no iegūtajām kapacitātēm), jo gaisa dielektriskā konstante teorētiski ir aptuveni 1, bet plastmasas, atkarībā no tā kādi materiāli ir izmantoti plastmasas izgatavošanas procesā, parasti ir robežās no 2 līdz 3. Šajā gadījumā, ja salīdzināja teorētisko konstanti ar no aprēķiniem iegūto, tad varēja secināt, ka konstante ir samazinājusies, jo daļēji dielektriķis bija arī gaiss.
Protams, vēl arī kļūdas rašanos varēja skaidrot ar to, ka aprēķini tika noapaļoti, mērījumi netika nolasīti precīzi, uzlādes laiks bija pārāk īss.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −6,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1351614
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties