Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
5,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:392142
 
Vērtējums:
Publicēts: 27.03.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 13 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
1.  Ievads    3
2.  Baltijas jūras ģeogrāfiskais stāvoklis    4
3.  Vielas Baltijas jūrā un Rīgas līcī    7
4.  Vielas noplūdes Baltijas jūrā un Rīgas līcī    8
5.  Zivju resursi Baltijas jūrā    10
6.  Nacionālās vides aizsardzības politikas plāns    12
7.  Lielākās ekoloģiskās katastrofas pēc kara    13
8.  Baltijas jūras vide    16
9.  jūras biotopu klasifikācija    18
10.  Jūras biotopu aizsardzība    21
11.  Jūras piekrastes bioloģiskā daudzveidība    22
12.  Apdraudošie faktori    24
13.  Apsaimniekošana un aizsardzība    25
14.  Secinājumi    26
15.  Anotācija    28
16.  Pielikums    30
Darba fragmentsAizvērt

Šo tematu izvēlējos, jo man patīk ģeogrāfiski pētījumi un nozīme. Esmu izvēlējies pētījumu par Baltijas jūras vides aizsardzību. Priekš manis tas ir svarīgi un domāju, ka citiem ar, jo katru vasaru mēs ejam peldēties Baltijas jūrā. Es nevēlētos peldēties piesārņotā ūdenī. Esmu dzirdējis, ka Baltijas jūra ir viena no vispiesārņotākajām jūrām pasaulē. Visam tam iemesls ir piesārņotie avoti vai upes un slikta jūras apmaiņa ar Okeānu.
Tiek izveidots Baltijas jūras pētījuma fonds un koalīcija par tīru Baltijas jūru. Šīs organizācijas mērķis ir Baltijas jūras vides un dabas resursu aizsardzību un situācijas uzlabošanu. Liels postījums Baltijas jūrā ir pēc pasaules kara. Kara laikā jūrā tika piesārņota ar ķīmiskām vielām. Sadarbībā ar Igauniju un Lietuvu tiek apvienota Baltijas jūras zinātnes izpētes programma. Šajā programmā ietilpst: toksisko aļģu ziedēšanu, putnu populācijas aizsardzību, zivju vairošanos un skābekļa dinamika Baltijas jūras lielākajās ieplakās.
Šajā darbā varēs apskatīt Baltijas jūras piesārņošanas iemeslus. Būs tuvāki apraksti, kas tieši piesārņo mūsu jūru un kā tie rodas. Par dažām programmām ar kuru palīdzību Baltijas jūru varētu aizsargāt no indīgām vielām.
Baltijas jūra atrodas Atlantijas okeāna iekšējā jūra Eiropas Ziemeļu daļā. Ar Ziemeļjūru Baltijas jūra savieno samērā seklie Dānijas šaurumi: Ēresuns, Lielais un Mazais Belts, Kategats un Skageraks. Baltijas jūra robežojas ar: Zviedriju, Somiju, Krieviju, Igauniju, Latviju, Lietuvu, Poliju, Vāciju un Dāniju. Baltijas jūras krastu līnija ir izrobota ar daudziem līčiem: Botnijas, Somu, Rīgas, Gdaņskas un Pomožes līci. Ziemeļu krasti augsti un klinšaini. Baltijas jūras platība ir 419 tuk. km2. Tās vidējais dziļums ir 48 m un lielākais dziļums 470 m. Baltijas jūrā ir 7 salas: Gotlande, Sāmsala, Ēlande, Hījumā, Rīgena, Bornholma un Muhu. Katrai valstij pie Baltijas jūras ir vairākas ostas. Baltijas jūrā ietek daudzas lielas: Daugava, Lielupe, Ņeva, Narva, Nemuna, Visla, Odra, Dāla, Ongermana un Lūle. Saldūdens ar noteces straumi aizplūst uz Ziemeļjūru, bet sāļūdens kā dziļuma straume ieplūst Baltijas jūrā. Baltijas jūrā straumes plūst pretēji pulksteņrādītāja kustības virzienam.
Mazā sāļu daudzuma dēļ Baltijas jūrā dominē iesāļūdeņu dzīvnieki, kam jūras D daļā pievienojas saļūdeņu sugas no Ziemeļjūras, bet upju grīvās un atsāļotos līčos saldūdeņu sugas. Baltijas jūrā sugu skaits ir niecīgs, jo nav sastopami vai maz pārstāvēti tipiski jūras iemītnieki kā: Sūkļi, koraļļi, adatādaiņi un citi.
Latvijas teritorija atrodas iepretim Baltijas jūras centrālajai daļai - Gotlandes baseinam. Jūras piekrastes kopējais garums sasniedz 490 km. Faktiski jūra palielina valsts teritoriju par vairāk nekā 40%. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1121674
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties