Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:619319
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 09.12.2014.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 12 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  Izplatība    4
  Traumas cēlonis, mehānisms    4
  Iedalījums    5
  Klīnika, diagnostika    6
  Ārstēšana    7
  Izmantotā literatūra    10
  PIELIKUMS    11
Darba fragmentsAizvērt

Kustīguma fāzē pleca locītavā tiek veikti pasīvie vingrinājumi. Posturālie lāpstiņu stabilizējošie vingrinājumi ir jāsāk veikt pēc iespējas ātrāk, tas ir, kad sāpes pleca locītavā ir panesamas. Aktīvie vingrojumi jādot pakāpeniski, izvairoties no pozīcijām, kas var radīt sāpes (Tomberlin J.P., Saunders H.D., 1995).
Stiprinošā fāze parasti tiek uzsākta 4- 6 nedēļas pēc akūtā ievainojuma, bet var tikt uzsākta arī ātrāk, ja nav nestabilitātes pazīmju. Pretestības vingrinājumiem jābūt funkcionāliem un jābūt tendētiem uz muskuļu grupām, kas novērstu tālāku nestabilitāti (mugurējā rotatoru manžete un pleca horizontālie adduktori un abduktori priekšējai stabilitātei). Pacientam ir jādomā no kurām aktivitātēm, kustībām vai pozām ir jāizvairās, lai izvairītos no stabilitātes izjaukšanas.
Ja konservatīvā ārstēšana nelīdz, tad iespējams ir nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās (Tomberlin J.P., Saunders H.D., 1995).
Pie pleca priekšējā izmežģījuma ir svarīgi, lai ķirurgs laikus diagnosticē Hilla- Saksa bojājuma esamību/neesamību, pirms pleca dislokācijas ārstēšanas. Ja Hilla- Saksa defekts ir liels un to neārstē, tad var notikt atkārtots pleca izmežģījums (http://orthopedics.about.com). Ja traumas lielums ir mazāks par 20% no humerālās galvas, tad gandrīz vienmēr papildus ārstēšana nav nepieciešama un pleca izmežģījumu ārstē pēc parastās metodes, tas ir, reponē, veic imobilizāciju, vingrojumi. Svarīgi ir izstrādāt kustības arī citās, blakusesošās locītavās.
Traumas, kas ietver vairāk nekā 40% no humerālās galvas, praktiski vienmēr ir nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās. Ja traumas defekts ir 20- 40%, ķirurgam vajadzētu noteikt vai defekts var veicināt locītavas nestabilitāti. Arī šajā gadījumā parasti ir nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās (http://orthopedics.about.com).

Autora komentārsAtvērt
Redakcijas piezīmeAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1345513
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties