Savā referāta es vēlos apskatīt lietiškās etiķetes īpatnības Austrumu valstīs , kuras pamanāmi ietekmē un attiecību raksturu starp cilvēkiem viņu kopīgas darbības laikā, kā arī salīdzināt tās ar Latvijā pieņemtajām normām.
Tēmas aktualitāte :
Mūsdienas, kad globalizācijas procesi aptver visas valstis, kad valstis apvienojas, veidojot savienības, alianses u.c., ir ļoti svarīgs mijiedarbības faktors. Indivīds mijiedarbojas ar indivīdu, lai piepildītu savas psiholoģiskās, sociologiskās , fizioloģiskās u.c. vajadzības, savukārt organizācijas mijiedarbojas ar organizācijām, paplašinot savas darbības spektru, atvērot savas filiāles visā pasaulē.
Lietišķo attiecību process arī progresē, pateicoties globalizācijai. Taču vēl joprojām pasaulē nav vienotās lietiškās etiķetes, kuras atvieglotu saradbību un sapratni. Šā iemesla dēļ ir jāpārzin partnera nacionālās īpatnības, tradīcijas , paražas. Nezināšana var radīt problēmas jau pārrunu procesā, radīt nepareizo priekšstatu par cilvēku, kā arī apgrūtināt kopīgo projektu īstenošanu.
Inteliģencei jāizpaužas ne tikai zināšanās, bet arī spējā saprast citu cilvēku, tolerance, cienīga attieksme pret pasauli un cilvēkiem.
Labu manieru pamatā ir rūpes par to, lai cilvēks netraucētu citiem. …