Tavs profilsProfils
Tavi darbiDarbi
Pievienot darbus
Atzīmētie
 
  • Neviens darbs nav atzīmēts!
Skatītie
GrozsGrozs
Reģistrēties
Ienākt
interneta bibliotēka
Autors:
Vērtējums:
Līmenis: Augstskolas
Publicēts: Literatūras saraksts: 49 vienības
Valoda: Latviešu Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Cilvēka garīgās kultūras attīstībā liela loma ir mākslai. Atraisīt un izkopt bērnu mākslinieciskās spējas un radošās darbības prasmes ir viens no pedagoģijas uzdevumiem.

Vizuālas mākslas mācīšanas saturs attīsta emocionāli vērtējošu, kritisku vizuālās pasaules
( dabas, mākslas, sava un citu skolēnu vizuāli radītā) uztveri, sapratni.

Pedagoģiju zināmā mērā var uzskatīt arī par mākslu, kur vienlaicīgi jāprot ietekmēt kā cilvēka intelektu tā jūtas un gribu. Ir ļoti svarīgi, lai skolēns atbilstoši savām spējām attīsta zināšanas, kuras būs par pamatu viņa tālākai izglītībai. Šodien pasaulē ir aktuāla sistēma, kur katrs bērns skolotāja vadībā attīstās saskaņā ar savu iekšējo potenciālu un spējām.

Kompozīcijas apguve sākumskolā ir aktuāla problēma vispārizglītojošā skolā. Kā parādīja bakalaura darba pētījuma rezultāti, kompozīcijas apguves programma veicina prasmju un iemaņu attīstību pamatskolā, taču lai šie rezultāti būtu vēl labāki skolēnus ir jāsāk iepazīstināt ar kompozīcijas likumsakarībām jau sākumskolā.

Ņemot vērā skolotāju ierosinājumus standarta projekta pilnveidei, ir veiktas vairākas izmaiņas standarta prasībās. Tagad Pamatizglītības standartā vizuālajā mākslā ir akcentēta virzība uz skolotāja un skolēna aktīvu sadarbību mācību procesā. Tajā vienlīdz svarīgs ir katrs ar mākslas un arī ar skolēnu radošo darbu saturu saistītais mācību procesa posms – gan eksperimenti un radošā darbība, gan sarunas par mākslu un visapkārt esošo. Pašlaik sākumskolas mācību programmā kompozīcijai nav pievērsta būtiska nozīme. Savukārt kompozīcija ir pamats visiem vizuālās mākslas veidiem (zīmēšanai, gleznošani, veidošanai utt.), tāpēc tās nozīmīgums ir būtisks mākslas darbu veidošanā.…

Autora komentārsAtvērt
Šo materiālu pirkt komplektā ar citiem materiāliem ir izdevīgāk!Izdevīgi!3
vienā
Materiālu komplekts Nr. 1191773
       Apskatīt materiālu komplektu Lejupielādēt materiālu komplektu
 
Nosūtīt darbu e-pastā

Tavs vārds:

E-pasta adrese, uz kuru nosūtīt darba saiti:

Sveiks!
{Tavs vārds} iesaka Tev apskatīties interneta bibliotēkas Atlants.lv darbu par tēmu „Sākumskolas skolēnu sagatavošana kompozīcijas apguvei pamatskolā”.

Saite uz darbu:
http://www.atlants.lv/w/472524

Sūtīt

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase Google

Neesi reģistrējies?