Tavs profilsProfils
Tavi darbiDarbi
Pievienot darbus
Atzīmētie
 
  • Neviens darbs nav atzīmēts!
Skatītie
GrozsGrozs
Reģistrēties
Ienākt
Atlants.lv
interneta bibliotēka
  • Nepilngadīgo likumpārkāpēju un viņu izdarīto noziedzīgo nodarījumu raksturojums

     Novērtēts!

    Referāts24 Tiesības

Autors:
Vērtējums:
Līmenis: Augstskolas
Publicēts: Literatūras saraksts: 20 vienības
Valoda: Latviešu Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Nepilngadīgā raksturojums    6
2.  Nepilngadīgo noziedzīgo nodarījumu dinamika    9
3.  Nepilngadīgo noziedzīgo nodarījumu struktūra    12
4.  Vadošie faktori un motīvi, kas veicina nepilngadīgo noziedzību    21
  Nobeigums    27
  Izmantotās literatūras un tiesību avotu saraksts    29
Darba fragmentsAizvērt

Pasaulē notiekošie procesi, kas saistīti ar dažāda veida aktivitātēm, ietekmē kā ikvienas valsts, tā arī starptautiskās noziedzības līmeni un raksturīgākās tendences.
Bērni un jaunieši ir katras sabiedrības būtiska sastāvdaļa. Tieši tādēļ ir tik svarīgi, kādā vidē šī paaudze aug, un kādi ir faktori, kas ietekmē viņu domāšanu un rīcību. Diemžēl jāsaka, ka nereti šī rīcība nebūt neatbilst vispārpieņemtajiem morāles un ētikas standartiem.
Lai gan, kā zināms, starptautiskajās cilvēktiesībās bērni tiek uzskatīti par vienu no vismazāk aizsargāto iedzīvotāju grupām, tomēr tas neizslēdz iespēju bērnus, nepilngadīgos saukt pie atbildības, par viņu izdarītajiem noziedzīgiem nodarījumiem. Ņemot vērā astoņpadsmit gadus nesasniegušu personu, t.i. nepilngadīgo, vecuma specifiku, t.i. viņu sociāli - psiholoģiskās īpatnības, kas ietekmē arī likumu prasību izpratni, Krimināllikumā1 tika ieviesta VII nodaļa – “Nepilngadīgo kriminālatbildības īpatnības”, kurā tika ietvertas normas, kas regulē īpašus nosacījumus, kas jāievēro, saucot nepilngadīgu personu pie kriminālatbildības un nosakot tām sodu.
Tas ir nepieciešams tādēļ, ka personas vecumā no četrpadsmit līdz astoņpadsmit gadiem, sasniedzot noteiktu attīstības līmeni, apzinās savu darbību faktisko raksturu un to bīstamību, kā arī jau spēj tās vadīt, līdz ar to arī atbildēt par izdarīto. Bet tā kā šīs personas tomēr vēl nav sasniegušas pilnīgu briedumu, tad ņemot vērā taisnīgumu un humānismu, tiek noteikti speciāli principi nepilngadīgo kriminālatbildībai atšķirībā no pilngadīgām personām. Arī vairāki bērnu tiesību aizsardzības likumi ietver sevī nosacījumus, kas skar nepilngadīgo kriminālatbildības sfēru. Tie ir ne tikai starptautiskie akti, ko Latvija ir ratificējusi, kā, piemēram, “Bērnu tiesību deklarācija”2, “ANO konvencija par bērna tiesībām”3, bet arī nacionālie tiesību akti, kā “Bērnu tiesību aizsardzības likums”4. Bez tam ir arī tiesību akti, kas tieši regulē bērnu vai nepilngadīgo kriminālatbildību, - likums “Par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanu nepilngadīgajiem”5 un jau minētā Krimināllikuma VII nodaļa.…

Autora komentārsAtvērt
Šo materiālu pirkt komplektā ar citiem materiāliem ir izdevīgāk!Izdevīgi!3
vienā
Materiālu komplekts Nr. 1191920
       Apskatīt materiālu komplektu Lejupielādēt materiālu komplektu
 
Nosūtīt darbu e-pastā

Tavs vārds:

E-pasta adrese, uz kuru nosūtīt darba saiti:

Sveiks!
{Tavs vārds} iesaka Tev apskatīties interneta bibliotēkas Atlants.lv darbu par tēmu „Nepilngadīgo likumpārkāpēju un viņu izdarīto noziedzīgo nodarījumu raksturojums”.

Saite uz darbu:
http://www.atlants.lv/w/172790

Sūtīt

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase Google

Neesi reģistrējies?