Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:101388
 
Vērtējums:
Publicēts: 27.02.2003.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 29 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads   
1.  Vecāko bērnu dārzu grupu bērnu attīstības īpatnības dažādu autoru skatījumā   
1.1.  Bērnu psihiskās un fiziskās īpatnības   
1.2.  Bērnu sociālā pieredze   
2.  Televīzijas kā nozīmīga socializētāja ietekme uz bērna attīstību un savstarpējo attiecību veidošanu bērnu dārza grupās   
3.  Televīzijas ietekme bērnu radošajā darbībā   
3.1.  Radošā darbība   
3.2.  Lomu rotaļas   
  Secinājumi   
Darba fragmentsAizvērt

Jau vairākos savos iepriekšējos nelielajos pētījumos esmu skārusi tēmas par dažādu ārējo faktoru ietekmi uz bērnu kā psiholoģiski sociālu, individuālu būtni. Šī tēma ir ļoti daudzšķautnaina, tā vienlaikus aptver gan pedagoģisku, gan psiholoģisku, gan arī socioloģisku pētījumu. Šajā kursa darbā es mēģināšu izcelt vienu no mūsdienu galvenajiem socializētājiem – televīzijas – ietekmi uz 5-7 gadus vecu bērnu attīstību un viņu savstarpējo attiecību veidošanos.
Jebkura personība attīstās grupā, mijiedarbībā ar dažādām mikrovidēm – sākotnēji tā ir ģimene, bērnu dārza grupa, draugi. Bērns jau no mazotnes, kā to uzsver D.Lieģeniece, ir jāuztver no dažādiem aspektiem:
1.bērns kā dabas daļa ar savām rakstura un uztveres īpatnībām;
2.bērns kā sabiedrības daļa;
3.bērns kā pašvērtība, kurš mijiedarbībā ar dažādām mikrovidēm ārējās vērtības interiorizē par iekšējām.
Izvēloties metodes darbā ar grupu, pedagogam ir noteikti jāņem vērā katra bērna individualitāte (psihes īpatnības), kā arī viņa socioloģiskā pieredze (parasti - ģimenes struktūra, piederība pie kāda sociālā slāņa u.tml.).
Pēdējā laikā kā viens no nozīmīgiem socializētājiem tiek izcelta televīzija. Par to kā par nopietnu draudu sociālas un apkārtējai sabiedrībai pozitīvi nosakņotas personības veidošanās procesam pirmie sāka runāt amerikāņu pētnieki jau septiņdesmitajos gados. Latvijā par televīzijas negatīvo ietekmi uz bērnu psihi kā nopietnu problēmu pedagogi, psihologi un sociologi sākuši runāt tikai pēdējos gados. Protams televīzija nebūt nav vienīgais bērna socializētājs.
Bērna darbība vienlaicīgi ir arī bērna socializācijas process, kurā notiek viņa tikumiskās pozīcijas veidošana. Jau 4-5 gadu vecumā, kā uzsver D.Lieģeniece, bērnam veidojas “noteikts dzīves stila “pirmtēls” jeb “ideāltēls”, kas ietekmē viņa darbības mērķu izvēli un turpmākās vērtīborientācijas veidošanos” [15;6]
Bērna socializācija notiek tajās mikrovidēs, kurās viņš dzīvo.
Uz bērnu 4-7 gadu vecumā parasti visspēcīgāk iedarbojas 2 vides – ģimene un bērnu dārza grupa. Pēdējā gadu desmitā arvien vairāk bērna attīstību sāk ietekmēt masu mediji, galvenokārt televīzija. Tikai pozitīvas, savstarpēji izpalīdzīgas attiecības vienaudžu vidū var sekmēt bērna attīstību, labvēlīga sabiedrībai un kultūrai.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties