Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:741981
 
Vērtējums:
Publicēts: 25.02.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Krāsas ikdienā    4
2.  Atsevišķu krāsu nozīme un ietekme    5
2.1.  Violetā krāsa    5
2.2.  Sarkanā krāsa    5
2.3.  Zilā krāsa    5
2.4.  Zaļā krāsa    6
2.5.  Dzeltenā krāsa    6
2.6.  Oranžā krāsa    7
2.7.  Brūnā krāsa    7
2.8.  Melnā krāsa    7
2.9.  Pelēkā krāsa    7
2.10.  Baltā krāsa    7
3.  Krāsu pāri    8
4.  Krāsu terapija    9
4.1.  Krāsu terapijas vēsture    9
4.2.  Zinātniskais pamatojums    9
4.3.  Krāsu terapijas ārstēšanas process    9
4.4.  Kad drīkst un nedrīkst izmantot krāsu terapiju    10
4.5.  Krāsas iedarbība ikdienā    10
  Secinājumi    11
  Izmantotā literatūra    12
Darba fragmentsAizvērt

Temats “Krāsu nozīme un ietekme” jau sen mums likās aktuāls un interesants, jo ar krāsām mēs sastopamies mums visapkārt un tām ir liela ietekme uz mūsu pašsajūtu, garastāvokli un darba spējām. Tādēļ vēlējāmies izpētīt, lai uzzinātu, kā krāsu ietekmi varētu pēc iespējas veiksmīgāk un pilnīgāk pielietot dzīvē – gan personīgajā dzīvē (iekārtojot mājokli), gan darbā, jo abas gatavojamies studēt reklāmu un mārketingu, kur arī būtu labi jāpārzina krāsu ietekme.
Šajā patstāvīgajā darbā vēlamies tuvāk izpētīt katras krāsas iedarbību un iepazīties ar krāsu terapiju.
Lai veiktu šo darbu, jāizpēta dažādi materiāli par krāsām, lai varētu salīdzināt, vai dažādos materiālos ir vienāds viedoklis par katras krāsas nozīmi. Kā arī, dažādi avoti papildina viens otru, lai apkopotu informāciju par krāsu iespaidu dažādās sfērās - interjerā, apģērbā u.tml. Lai pārliecinātos, ka tas nav tikai kāda iedomas par krāsu ietekmi, jāapskata arī kādi psiholoģiskie pētījumi.
Izmantojām gan speciālo literatūru – grāmatas par krāsu iespaidu un nozīmi, gan periodiskos izdevumus, gan nozaru periodiskos izdevumus.
Cilvēka acs uztver gaismas kairinājumus un pa redzes nervu šķiedrām novada to galvas smadzenēs, kur rodas krāsu sajūtas. Tās izraisa elektromagnētiskais starojums ar dažādu viļņu garumu.
Cilvēka un krāsu informatīvi enerģētiskā mijiedarbība vienlaicīgi tiek īstenota trijos intelekta līmeņos. Dalījums līmeņos, protams, ir relatīvs. Šie līmeņi būtu:
A)apzināts (ceļazīmes, signālzīmes, brīdinājuma u.c. zīmes)
B)zemapziņas (sarkans - drosme, zils- prāts, u.tml.)
C)neapzināts (sarkanā krāsa paātrina pulsu, zila – palielina, u.tml.)
Informācija apziņas līmenī ir vienota konkrētai civilizācijai, nācijai, kultūrai vai sabiedrībai, bet neapzinātā un daļēji arī zemapziņas informācija (krāsa, mīts, melodija, ritms) būs vienota visai cilvēcei. Bez šaubām, atsevišķa indivīda attieksme pret krāsu ir subjektīva, taču savā būtībā tā balstās uz objektīvām likumsakarībām: citas krāsas mūs ietekmē labvēlīgi – uzlabo garastāvokli, taču citas mūsos rada drūmas izjūtas, bailes, satraukumu. Tādēļ, tās prasmīgi izmantojot mēs varam izveidot sev labvēlīgu un vēlamu vidi, piemēram, spēcīgas, intensīvas krāsas klātbūtne liek cilvēkam arī intensīvāk izpausties ārēji. Taču der atcerēties, ka, ja cilvēki ilgstoši atrodas telpā, kur visas sienas un griesti krāsoti vienā piesātinātā tonī, viņi sāk justies nemierīgi un nomākti, tādēļ der iepazīties ar krāsu ietekmi.
Krāsa kalpo arī kā cilvēka iekšējās dzīves raksturotājs. Ja izvairāmies izmantot kādu toni, nav izslēgts, ka esam pārsātinājušies ar attiecīgo izpausmi un kļuvusi aktuāla pretkrāsa vai arī krāsa kā spēks iedarbina psihē kādus vēl neizzinātus iekšējus procesus, kuriem laiks pienāks kaut kad nākotnē.
Veiktie pētījumi pierāda, ka krāsas ietekmē arī mūsu attieksmi pret lietām, piemēram, Psihologu veiktie pētījumi liecina, krāsa iespaido arī svara sajūtu. No 20 vienāda svara, bet dažādas krāsas kastēm (10 bija melnas, 10 dzeltenas) visi, kas nesa šīs kastes, bija vienprātīgi: dzeltenās esot bijušas vieglākas. Tāpat arī piemērs ar reklāmas izmēģinājumu par kafiju, kur četrās krūzītēs bija ielieta vienāda stipruma kafija, kurai blakus nolikti šo kafiju iepakojumi zilā, dzeltenā, brūnā un sarkanā krāsā. Vairums cilvēku atbildēja, ka kafija dzeltenā un zilā iepakojumā bijusi pārāk vāja, taču kafija brūnā iepakojumā pārāk stipra, bet blakus sarkanajam iepakojumam kafija likusies vislabākā.
Krāsas ietekmē ne tikai cilvēkus, bet arī dzīvniekus. Lai izpētītu krāsu iespaidu uz dzīvniekiem, tad profesors Leshafts izdarījis sekojošus mēģinājumus ar kucēniem. Trīs viena un tā paša metiena kucēni ievietoti kastēs ar krāsaina stikla vākiem. Baroti visi vienādi. Viens audzis sarkanā, otrs – zaļā, trešais – violetā gaismā. Rezultāts sekojošs: sarkanās kastes kucēns uzaudzis par ļoti niknu suni, zaļā – par flegmātisku kustoni, bet violetās kastes iemītnieks nobeidzies. …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties